Avtor Sporočilo
<  Evropsko pravo  ~  Primer za Evropsko sodišče?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Marep
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Nov, 2006 19:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:52

Leta 1998 je bila proti meni vložena tožba. Tožba je bila vložena na napačen naslov. Sodišče le l. 98 ugotovilo, da je prišlo do napake v vročanju (jasno, zaradi napačnega naslova) in zadeva je mirovala do leta 2005. Leta 2005 se je postopek ponovno začel, vendar je tedaj obveljala fikcija vročitve. Izdana je bila zamudna sodba, ki je postala tudi pravnomočna. Pred izvršbo sem izvedel za to sodbo in vložil sem zahtevo za obnovo postopka. Sodišče je vlogi ugodilo in primer je sedaj na začetku.

Težava pa nastopi, ker je od terjatve minilo 9 let. Če tožbo izgubim (kar pa upam, da je ne bom) bodo zamudne obresti krepko presegle glavnico.

Menite, da je to primer za Evropsko sodišče? S tem, ko je zadeva mirovala praktično 8 let, so se zamudne obresti pridno seštevale, krivda za to pa vsekakor ni na moji strani.

za mnenja se vam najlepše zahvaljujem,

Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eureka
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Nov, 2006 20:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:39

To je vsekakor za evropsko sodišče in to čimprej, saj menda po novem letu to ne bo več možno.

Kar se tiče pa obresti pa tudi podajte takoj vlogo, da sodišče upošteva in popravi sklep v skladu z odločitvijo US o teku zamudnih obresti, zahtevajte poravnavo 1 : 1 in ko to uredi s sklepom to poravnajte - tako boste hitro zaključili brez nepotrebnih stroškov sami.

Na Evropsko sodišče se pa kljub vsemu obrmite.

Marep
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2006 19:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:52

Eureka,

Najlepša hvala za odgovor. Tudi če se na primer poravnam, je to še vseeno za Evropsko sodišče? Lahko zahtevam, da mi je bila kršena pravica do sojenja v razumnem roku, čeprav sem tožena stranka? Običajno tožebe na E. sodišče vlagajo tožeče stranke.

Težava je tudi v tem, da sem v teh 9 letih od kar je nastala terjatev izgubil nekatere materialne dokaze.

lp, mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eureka
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2006 23:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:39

Saj postopka ni potrebno prekinit, izpeljite ga sedaj do konca, kajti ne zgodi se vsak dan, da je Obnova postopka sprejeta.

Vse dokler pa izvršilni postopek ni končan so možnosti da se obrnete na Evropsko sodišče, zato vložite to čimprej. To da vam je stala zadeva toliko časa na sodišču pa brez dvoma lahko poda tudi dolžnik, saj niste vi zavlačevali s pritožbami, ampak je tu malomarnost sodišča.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Evropsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu