Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  BOLNIŠKA, PORODNIŠKA, BOLNICA IN 2 OTROKA
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
paka
PrispevekObjavljeno: Čet 28 Sep, 2006 17:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2006 17:44

Doma imamo 2. leti starega otroka, ki je trenutno v bolnici (4 dni) in 5 mesečnega dojenčka. Jaz sem torej na porodniškem dopustu mož pa je normalno zaposlen. Ker dojenčka še dojim večino časa ob otroku v bolnici preživi mož. Zato smo za možali hoteli bolniški stalež, pa so nam pri pedijatru rekli, da to ni mogoče, ker sem jaz doma na porodniški, otrok pa ima v bolnici 100% oskrbo. Problem pa je še v tem, da je otrok na oddleku, kjer je prepovedano, da se zadržuje dojenček zaradi možnosti prenosa virusa.
Svetovali so nam, da naj se mož oglasi pri osebnem zdravniku, ki naj mu odpre bolniški stalež zanj. Osebni zrdavnik se je s tem strinjal, delodajalec pa ne.
Prosim pomagajte.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abaks
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Nov, 2006 10:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 8:51
Kraj: Maribor

Žal zakonodaja trenutno ne predvideva nobene možnosti v takšnem primeru. Morda bi našli kakšno varianto v očetovskem dopustu. Vsekakor pa se je treba nekako dogovoriti z moževim delodajalcem. Se strinjam. Deklaratorno so vsi pri nas za večjo rodnost, družina in otroci so posebej varovani in na prvem mestu. Žal pa je vsakdanja praxa vse kaj drugega kot to.
LP

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu