Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  Velike obresti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kristinka
PrispevekObjavljeno: Tor 27 Feb, 2007 21:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 14:08

Embarassed Ko sem se izselil iz Ljubljane sem pozabil poravnati limit v višini 9.000,00 SIT, nakar je banka dosti kasneje podala izvršbo, vendar na stari naslov, tako da jaz tega nisem vedel. Pošto je dvigoval moj oče, ki ima isto ime kakor jaz, vendar je to pošto vrgel stran, ker je misli, da gre za pomoto, saj nima na tej banki odprt račun. Banka je nadalje, da sem bil zaposlen, šele sedaj na pravi naslov podala pravnom. izvršbo in šele po preteku 10 let. Prej se jim ni očitno rabilo poizvedeti za moj novi naslov. Sedaj so obresti že natekle 2.600.000,00 SIT. Ko sem izvedeel za ta postopek sem jim takoj poravnal glavnico v višini 129.000,00 SIT (ki je bila navedena v izvršbi tj 9000,00 SIT +obr.). Meni se osebno zdi, da so obresti prevelike, glede na to, da sem bil dolžan samo 9.000,00 SIT.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejnovak
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Mar, 2007 0:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 15:19

tukajle nekaj ni v redu.
najprej je bil dolg 9000 sit, nakar ste vrnili kar 129000 sit in oni hocejo 2600000 sit. In vmes je minilo 10 let.
ne vem koliko ste dolzni, ne vem koliko ste vrnili in ne vem koliko vas terjajo, ampak tele stevilke ne moreje drzati.
Vem pa da vas po 10 letih ne sme nihce nic terjati ce tega dolga sami ne priznate?
Mogoce se nebi bilo slabo oglasiti pri odvetniku.

lp matej
Nazaj na vrh
marjanca
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Mar, 2007 8:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2005 19:35

Seveda ga lahko terjajo. Saj so mu pošiljali opomine, pa jih je oče (ker ni vedel za kaj gre?!?) metal stran. Preteči mora 10 let OD ZADNJEGA DEJANJA upnika, da dolg dobi povrnjen, ne pa od nastanka dolga, da dolg zastara.

Se pa strinjam, da tiste cifre nekam ne pašejo skupaj.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu