Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  porodniška
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
andrejka44
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Avg, 2005 15:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Avg 2005 15:16

Zanima me nekAJ V ZVEZI S PORODNIŠKIM DOPUSTOM. zAPOSLENA SEM BILA DO 25.7. 2005, NATO PA SEM BILA DO 1.9. 2005 NA zAVODU ZA ZAPOSLOVANJE KJER SEM PREJEMALA DENARNO NADOMESTILO ZA BREZPOSELNE OSEBE. pOGODBA O NOVEM DELOVNEM RAZMERJU PA MI MI PRETEČE 31.12.2005, VMES PA (11.11. 2005) NASTOPIM PORODNIŠKI DOPUST.
ZANIMA ME ALI SE MI BO KAJ SPREMENILA VIŠINA PORODNIŠKE PLAČE, ČE SE MI KONEC LETA PREKINE DELOVNO RAZMERJE, ČE SEM UPRAVIČENA DO REGRESA, ALI SEM ZDRAVSTVENO ZAVAROVANA IN ALI MI LAHKO POVESTE ZA KAJ SEM PRIKRAJŠANA.
ALI MI V ČASU PORODNIŠKE TEČE DELOVNA DOBA, ČEPRAV IMAM PREKINJENO DELOVNO RAZMERJE?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Avg, 2005 21:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Osnova za nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih pred mesecem vložitve prve vloge za porodniško.

To pomeni, da dejstvo, da vam bo delovno razmerje prenehalo 31.12.2005, ne bo več vplivalo na izračun nadomestila, saj se bodo upoštevale plače do meseca septembra 2005 oz. nadomestilo, ki ste ga v poletnih mesecih prejemali na zavodu.

Obrazec za izračun porodniške najdete na spletni strani:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

Ne vem točno kateri regres mislite, verjetno za leto 2005. Glede na to, da ste bili pri prvem delodajalcu zaposleni do 25. 07. 2005 ( sklepam, da vse od januarja tega leta), ste pri njem pridobili tako pravico do celotnega letnega dopusta kot regresa za letni dopust, tako da bi vam ta prvi delodajalec mora izplačati regres.

V kolikor pa imate v mislih regres za leto 2006, pa ga seveda ne boste prejeli, v kolikor boste brez zaposlitve in na porodniškem dopustu.

Mislim, da sama delovna doba med porodniško ne teče. Glede teka pokojninske dobe v primeru prenehanja delovnega razmerja med porodniško, pa je tako, da le ta ne teče, razen, če uveljavljate pravice iz naslova brezposelnosti. Torej, če se po prekinitvi delovnega razmerja prijavite na zavod za zaposlovanje.

Glede tega se pozanimajte še bolj natančno na zavodu, saj ste nekaj mesecev že bili prijavljeni na zavodu za zaposlovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu