Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  nesporazumna odpoved del. mesta
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pika113
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Jun, 2005 8:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2005 7:54

Ker so postale razmere v službi nevzdržne sem dal odpoved. V službi niso pristali na skrajšan odpovedni rok (izgovarjajo se, da zaradi del. procesov to ni mogoče....čeprav mi praktično ne dajejo nobenih del. nalog in hodim v službo dejansko gledat na uro). V odpovedi sem napisal, da bi želel izkoristiti tudi letni dopust preden grem iz službe, pa mi tudi tega kao ne morejo omogočiti (isti izgovori....). Sprašujem vas, ali lahko predčasno pred iztekom odpovednega roka grem iz službe (strah me je, da me, da me v nasprotnem primeru v drugi službi ne bodo vzeli-tako se je namreč zgodilo znancu, ki je potem moral na Zavod). Vem, da si v sedanji službi želijo, da grem, vendar bi me radi zafrkavali in na žalost vem, da so sposobni marsičesa. Kaj svetujete?
Sem čisto obupan in prestrašen!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PIA
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Jul, 2005 14:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2005 12:42

Žal boste morali počakati, do konca odpovednega roka. Od delodajalca pisno zahtevajte koriščenje dopusta (če ga še niste) in če vam ga zavrne boste lažje dokazovali, da vam dopusta ni omogočil izkoristiti in vam ga bo zato moral izplačati. Tudi, če lahko dobite dopust, se pred potekom odpovednega roka pri novem delodajalcu ne morete zaposliti (vsaj brez soglasja prvega ne) - šlo bi za delo na črno. LP
Nazaj na vrh
dejan kovač
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Sep, 2005 22:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Sep 2005 21:15

Zanima me samo nekaj v zvezi s tvojim vprašanjem. Napisal si, da se je z tvojim znancem zgodilo to, da je dal odpoved in ga delodajalec ni zaposlil in je potem šel na zavod. Kako to?
Meni so na zavodu rekli, da če dam odpoved delodajalcu, ne morem potem nazaj na zavod, ker mi je delovno razmerje prenehalo po moji krivdi. Ali je to res?
Jaz imam odpovedni rok 5 mesecev. Pa sem komaj začetnik. Zato se mi ne zdi prav, da ne moreš vsaj na zavod, ker 5 mesecev pa te res nobeden ne čaka. In v primeru da dam odpoved ostanem brez vseh sredstev.
LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu