Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  POTNI STROŠKI
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Andorej
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2005 17:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 17:20

Živjo
Redno sem zaposlen v Ljubljani in sem se prejšnji teden preselil (začasno) v Izolo iz kjer se tudi dnevno vozim.
Prosim za kratko pojasnilo kaj mi je delodajalec dolžan povrniti, oz. kam naj se obrnem za pomoč?
Ter kakšna je višina povračila teh stroškov?
Po pogodbi o zaposlitvi je naše podjetje vezano na kolektivno pogodbo za dejavnost trgovine Slovenije in nimamo nikakršnega internega akta, ki bi urejal to področje.
Vesel bom vsakega odgovora.
Andorej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Sep, 2005 11:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Od delodajalca boste lahko zahtevali povrnitev stroškov prevoza na delo in iz dela samo v primeru, da boste prijavili v Izoli začasno prebivališče in delodajalcu potrdilo o začasnem prebivališču predložili na vpogled. Sicer pa morate že tako po Zakonu o prijavi prebivališča prijaviti tako stalno kot začasno prebivališče upravni enoti.

Po uredbi o višini povračil stroškov v zvezi z delom in drugih prejemkov, ki se pri ugotavljanju davčne osnove priznavajo kot odhodek, vam je delodajalec dolžan povrniti stroške do višine stroškov za prevoz z javnimi prevoznimi sredstvi, če ni možnosti prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi pa kilometrina do višine 15% cene neosvinčenega motornega bencina - 95 oktanov.

Splošna kolektivna pogodba določa, da se višina stroškov na delo določi s kolektivno pogodbo ali splošnim aktom delodajalca, vendar ne sme biti manjša kot 60 % stroškov javnega prevoza.

To pomeni, da vam mora delodajalec izplačati najmanj 60% cene javnega prevoza, v kolikor je le-ta do Ljubljane iz kraja kjer sedaj živite omogočen.
Nazaj na vrh
Andorej
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Sep, 2005 18:13  Odgovori s citatom

Zahvaljujem se vam za odgovor, hkrati pa bi rabil še eno informacijo.
Sedaj ko sem živel v LJ so mi plačevali 100% nadomestilo za mesečno vozovnico. Ali mi lahko sedaj izplačajo samo 60% povračila prevoznih stroškov ali bodo morali izplačati 100%.
Bojim se da bi mi sedaj ko sem se preselil dlje, zaradi izplačila manjših stroškov, začeli plačevati manjši procent kot pa sodelavsem, ki stanujejo bližje.
Ali lahko nekaterim izplačajo večji procent povračila kod drugim, ali morajo vsi v podjetju, ki seveda nimajo službenega vozila ali individualne pogodbe, dobivati enak procent povračila.
Upam, da sem bil dovolj jasen in da razumete moje vprašanje.
Nazaj na vrh
Ema
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Sep, 2005 20:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Kolektivna pogodba določa minimum stroškov, ki vam jih morajo povrniti. Manj vam ne smejo, lahko vam samo več, vendar pa je to seveda odvisno od volje delodajalca. Počakajte na prvo plačilno listo in se potem, v kolikor bo povračilo nižje kot 100%, pozanimajte kako in kaj.
Nazaj na vrh
Andorej
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Sep, 2005 22:29  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za hiter odgovor.
A.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo