Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  predcasno izplacanje dedice
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sasa3
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Maj, 2007 2:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2007 1:41

Spostovani, prosim za nasvet!

Zadeva: izplacanje mozeve dedice iz prvega zakona, pred smrti

Zivljenska situacija: Z partnerjem ziviva skupaj ze 10 let. Sem lastnica stanovanja, ki je izkljucno moja lastnina! Partner je lastnik pocitniskega objekta, ki je tudi izkljucno njegova lastnina. Imava namen, da oba prodava svojo lastnino in da kupiva hiso, ki bo najin skupni dom. Partner ima dva dedica iz prvega zakona. Moj predlog je, (s katerim se tudi partner strinja), da ju zdaj izplacava (iz vrednosti sedanje lastnine, ki jo moz poseduje); zatem pa, po mozevi smrti nova hisa bi pripadala samo meni? Ali je to "predcasno" izplacanje mozno? Oziroma ali je res, da izplacanje otrok mora biti sele po mozevi smrti? Koliko bi moralo biti izplacilo za dva otroka, ce mozeva nepremicnina stane 50.000 EUR? Kaj morava vse postoriti, da moz koncno "zakljuci" financnih obveznosti, ki jih ima do svoja dva otroka, ki sta ze odrasla? Zahvaljijem se za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
loka
PrispevekObjavljeno: Čet 17 Maj, 2007 22:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 23:44

Možno se je odpovedati še neuvedenemu dedovanju,vendar je zadeva veljavna le ,če je spisana v notarskem zapisu z dvema pričama.Zato je vaša edina pot k notarju skupaj s potomci vašega moža.Doma napisani izjavi ne veljata!!!!
Nazaj na vrh
sasa3
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Maj, 2007 22:44  Odgovori s citatom

Zahvaljujem se za odgovor.

Zadeva je taka, da otroka nista drzavljana Slovenije in redko kdaj prideta obiskat oceta. Denar ju zanima, vendar na ocetov predlog za predcasno izplacanje nista bila "zadovoljna" z visino izplacila. Namrec mislita, da so cene nepremicnine v Sloveniji kot v USA. Prosim za odgovor, na ze zastavljeno vprasanje - koliko bi morala dobiti kot predcasno izplacilo ce je mozeva nepremicnina vredna le 50.000 EUR? Dedica sta dva, moz je se ziv in razen svoje sedanje zene nima drugih dedicev. Kako naj otrokom dokazeva, da mozeva nepremicnina ni vec vredna in da ju noceva "prikrajsat" s predcasnim izplacilom? Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
loka
PrispevekObjavljeno: Ned 20 Maj, 2007 13:28  Odgovori s citatom

Mož naj vam prizna vlaganja v nepremičnino,za preostali del pa napiše oporoko,tako bosta dobila nujni delež ,kar pomeni vsak vsak 1/12 od celote.Sicer ju ne morete v nič prisilit.So pa še druge možnosti
Nazaj na vrh
sasa3
PrispevekObjavljeno: Tor 29 Maj, 2007 12:24  Odgovori s citatom

Hvala Loka!

Kako naj mi moz prizna vlaganje v hiso? Ali se to naredi s pogodbo (darilno/kupoprodajno), ali s oporoko, ali pa moram imeti racune, da dokazem da sem vlagala v hiso? Ce imate cas, bi vas lepo prosila, da mi "podate" idejo ali razlago kaksne so druge moznosti o katerim ste mi omenili... Hvala, hvala, hvala... Razz
Nazaj na vrh
loka
PrispevekObjavljeno: Tor 29 Maj, 2007 13:08  Odgovori s citatom

Predlagam,da se oglasite v najbli\ji notarski pisarni
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo