Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  odpoved-pisna ali ustna
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pika113
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Okt, 2005 11:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2005 7:54

V službi sem dobila ustno odpoved delovnega razmerja (o tem me je obvestil moj šef ob prisotnosti direktorice kadrovske), saj zame v tej firmi ni več primernega dela. Imam pogodbo za nedoločen čas, kjer je za primer odpovedi navedeno, da je odpovedni rok 2 meseca.
Zanima me:
- ali je ustna odpoved delovnega razmerja s strani delodajalca dovolj in se je torej odpovedni rok že pričel odštevati ali moram dobiti tudi pisno odpoved (v ZDR je navedeno, da je odpoved pisna)!??
Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Okt, 2005 12:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Ustna odpoved ne gre skozi po ZDR. 86. člen ZDR namreč določa, morata biti redna in izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi izraženi v pisni obliki. Delodajalec pa mora navesti odpovedni razlog in ga pisno obrazložiti ter opozoriti delavca na pravno varstvo in na njegove pravice iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti.

V skladu z 87. členom ZDR pa mora biti odpoved vročena stranki na delovnem mestu ali na domu, vendar osebno.

V skladu z 93. členom ZDR pa začne odpovedni rok teči naslednji dan po vročitvi odpovedi.

Možno pa je, da se delavec in delodajalec dogovorita za odškodnino namesto odpovednega roka po 94. lenu ZDR.

Vsekakor vam dokler ne boste dobili pisne odpovedi, ne teče odpovedni rok. Odpovedni rok pa mora biti namanj takšen kot je določen v ZDR ali v koletivni pogodbi ali vaši pogodbi o zaposlitvi ( če ni v nasprotju z KP ali ZDR).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu