Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Spletne strani
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dennis
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Jun, 2007 9:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 8:54

Zanima me sledeče.
Kolikor je meni znano so spletne vsebine javna last, razen seveda tistega kar je plačljivo.
torej ali lahko z neke spletne strani skopiram članek v svojo spletno stran in pri tem nič ne spreminjam ter spodaj dodam vir, od kje je skopirano, čeprav imajo na spletni strani napisano, da je vsebina spletnih strani zaščitena in kopiranje ni dovoljeno.
Po mojih informacijah lahko kljub temu članke kopiraš, sedaj pa me zanima kaj je res?

Sklicujejo se na tale 2 člena.
Zakon o avtorski in sorodnih pravicah (RS 21-958/95)
Zakon o industrijski lastnini (RS 13-676/92)

Čeprav po teh dveh členih se gre bolj za spletne strani same, bolj kot programiranje spletnih strani in ne kot vsebine same, naprimer objavljenega članka ali slike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pravozatelebane
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Avg, 2007 14:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 8:37

Spletne vsebine NISO javna last. Če na njih ni drugačnega obvestila, je kopiranje vsebine prepovedano, tako kot je prepovedano kopiranje knjig ali računalniških programov. Z navedbo avtorstva ali brez nje. Še toliko bolj je to prepovedano, če je na strani obvestilo, da ne dovolijo kopiranje.

Taka je trenutno veljavna ureditev. Ali se bo to pod vplivom raznih gibanj, kot je npr. Creative Commons, kdaj spremenilo, bomo pa še videli.

(Ne smete zamenjevati kopiranja vsebine z linkanjem na vsebino. Mislim, da bo vsak portal vesel, če boste linkali na njegove javno dostopne vsebine, malo manj pa, če boste njegovo vsebino objavili na svoji spletni strani. Razlika je očitna. V prvem primeru prejme obiskovalce/stranke/kupce/ogledovalce oglasov portal, ki je "lastnik" vsebine, v drugem primeru pa vaš portal.)

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu