Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Pritožba na zavrnjeno pritožbo ?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
matoooo
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Okt, 2005 19:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 19:43

Približno pred letom in pol sem napihal 1.87. Na prejeto odločbo sodnika za prekrške(90.000sit in odvzem vozniškega dovoljenja) sem se pritožil. Sedaj sem dobil odločbo od višjega sodišča, da moja pritožba ni utemeljena(pritožba je temeljila predvsem na zmedo pri merskih enotah), nikjer pa ne piše ali je odločba sedaj pravnomočna ali se še lahko pritožim ali ne .....in tudi od kdaj naprej preneha vozniško dovoljenje in za kako dolgo. Ali se lahko na to odločbo še pritožim in ali je to smiselno?

Hvala in Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Okt, 2005 19:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Glede na to, da ste prejeli odločbo višjega sodišča je le-ta že pravnomočna, saj zoper nje ni možnosti pritožbe, temveč le izredno pravno sredstvo.

Verjetno je bilo prenehanje vozniškega dovoljenje določeno že na I. stopnji, kar se sedaj na II. st. samo potrdili in vašo pritožbo zavrnili. Tako sankcijo kolikor mi je znano izvrši upravna enota, ne vem, pa kako poteka v praksi.Verjetno vas bodo pozvali, da vozniško dovoljenje prinesete na upravno enoto.

Zakon o prekrških v 169. členu določa edino izredno pravno sredstvo - zahtevo za varstvo zakonitosti, ki se lahko vloži zoper vsako odločbo, izdano na drugi stopnji oziroma vsako pravnomočno odločbo, če je prekršen ta zakon ali predpis, ki določa prekršek.Zahtevo za varstvo zakonitosti lahko vloži državni tožilec po uradni dolžnosti ali na pobudo osebe, ki ima pravico do pritožbe zoper sodbo o prekršku sodišča prve stopnje.

Ne vem, če se vam splača to vlagati. Dobro premislite ali imate kakpne dokaze ali kakpnega ozvedenca, ki bi krpitve v meritvah lahko dokazalo.
Nazaj na vrh
Punisher
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Nov, 2005 14:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2005 21:27

Samo v dopolnitev:

zahteve za varstvo zakonitosti ni možno vložiti zaradi zmotne ugotovitve dejanskega stanja. Dejansko stanje je mogoče izpodbijati samo s predlogom za obnovo postopka, če se pojavijo novi dokazi.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu