Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Nesreča in alkohol - Nujna pomoč
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
spal1
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Jul, 2005 19:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jul 2005 19:53

pred enim in pol letom sem se zaletel v ograjo in napihal 1,83. Ker se nereča ni zgodila v mojem kraju je seveda bil potreben čas, da so podatki prišli do sodnika za prekrške v mojem kraju, pol jih nekaj krat nisem prevzel in pol ko sem končno šel k sodniku in vse povedal je seveda to spet šlo k sodniku, kjer se je nesreča zgodila. Sedaj sem prejel priporočeno pismo (verjetno o kazni) in me zanima, kako lahko še to zavlečem še nadaljnega pol leta, da zastara? Če ne prevzamem pisma bom pridobil kaj s tem? Prvič namreč sem.

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Jul, 2005 20:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Če ne boste dvignili se bo štelo po poteku časa ( 15 dni) kot da vam, je bilo vročeno in bo tudi od takrat dalje tekel rok za pritožbo. Po mojem je najboljše, če se želite kazni izogniti, da počakate do zadnjega dne, ko lahko dvignete pošto in jo takrat tudi dvignete, nato pa vložite pritožbo oz. ugovor v roku, kot bo zapisan v odločbi sodnika za prekrške. S tem boste bo vam verjetno uspelo, da sodišče II. st. v nadaljnjega pol leta ne bo uspelo izreči odločitve.

Naslenjič pa don't drink and drive:-))
Nazaj na vrh
spal1
PrispevekObjavljeno: Pet 15 Jul, 2005 11:31  Odgovori s citatom

Kaj pa naj napišem v pritožbi? Kaj bi se zdelo najbolj smiselno?Lahko kje vidim primer kakšne podobne pritožbe?
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Avg, 2005 8:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

jadran je napisal/a:
Če ne boste dvignili se bo štelo po poteku časa ( 15 dni) kot da vam, je bilo vročeno in bo tudi od takrat dalje tekel rok za pritožbo.

Tole je res zapisano v zakonu je pa več kot samo pravo. S tem zakonom dokazujemo, da živimo v zaporu. Če grem za 1 mesec na dopust pomeni, da sem lahko pravnomočno obsojen brez možnosti ugovora, kar mi zagotavlja ustava. Res je, da piše, da si mora vsak posameznik izbrati pooblaščenca, ki bo sprejemal pošto v času odsotnosti, vendar je tudi to določilo v nasprotju z ustavo.
Še najbolj je pa zanimivo in pravo, da se obesi sodba na "Oglasno desko na sodišču" v kolikor se pošta vrne kot nedostavljena. Do pred kratkim se sploh ni dalo pogledati na oglasno desko na sodišču v Ljubljani, ker vratarji niso spustili nikogar v stavbo, ki ni imel utemeljenega razloga (kar pa ogled oglasne deske za njih ni bil).

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
darkos
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Avg, 2005 13:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 14:35

NeonLight, preberite si 87. člen ZUP-a. Še posebej 5. odstavek glede na to da vas moti "kaj pa če grem za en mesec na dopust". Zakon je morda res nekoliko strog, a zaradi izjav kot so: "nekajkrat nisem prevzel in bom zavlaceval da zastara" itd. je kar smiselen.

Lep pozdrav

87. člen

(1) Odločbe in sklepi ter drugi dokumenti, od katerih vročitve začne teči rok, se morajo vročiti osebno tistemu, kateremu so namenjeni, pri čemer se za osebno vročitev šteje tudi vročitev v skladu s 86. členom tega zakona. Drugi dokumenti se vročajo v skladu z zakonom, ki ureja poštne storitve.
(2) O vročitvi je treba obvestiti organ, ki je vročitev odredil, z vročilnico.
(3) Če se vročitev ne da opraviti tako, kot je določeno v prvem odstavku tega člena, pusti vročevalec v poštnem predalčniku, na vratih stanovanja, poslovnega prostora ali delavnice oziroma na drugem primernem mestu pisno sporočilo, v katerem navede, kje se dokument nahaja in da ga mora naslovnik prevzeti v 15 dneh. Na sporočilu in na samem dokumentu, ki bi ga bil moral vročiti, navede vročevalec vzrok take vročitve in dan, ko je sporočilo nalepil na vrata oziroma pustil na drugem primernem mestu, ter se podpiše.
(4) Vročitev po prejšnjem odstavku tega člena velja za opravljeno z dnem, ko naslovnik prevzame dokument. Če dokumenta ne prevzame v 15 dneh, velja vročitev za opravljeno z dnem preteka tega roka. Po preteku tega roka vročevalec pusti dokument iz prvega odstavka tega člena v hišnem oziroma izpostavljenem predalčniku naslovnika. Kolikor stranka nima predalčnika ali je ta neuporaben, vročevalec vrne pošiljko pošiljatelju. Naslovnik mora biti s pisnim sporočilom iz prejšnjega odstavka obveščen o posledicah takega vročanja.
(5) Stranka lahko dokazuje odsotnost iz tretjega odstavka tega člena. Če odsotnost dokaže, lahko uveljavlja pravico do vrnitve v prejšnje stanje
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Avg, 2005 21:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

darkos je napisal/a:
NeonLight, preberite si 87. člen ZUP-a. Še posebej 5. odstavek glede na to da vas moti "kaj pa če grem za en mesec na dopust". Zakon je morda res nekoliko strog, a zaradi izjav kot so: "nekajkrat nisem prevzel in bom zavlaceval da zastara" itd. je kar smiselen.

(5) Stranka lahko dokazuje odsotnost iz tretjega odstavka tega člena. Če odsotnost dokaže, lahko uveljavlja pravico do vrnitve v prejšnje stanje

Saj obstajajo tudi preprostejše rešitve. Saj ne odkrivamo tople vode. 95% sveta ima za to posebno gospodarsko dejavnost (vročevalce) in zadeve "kar" delujejo. Celo pri nas sem v nekem primeru dobil vročeno pošiljko na delovno mesto, ker me niso dobili po redni pošti, vendar mi ni jasno po kakšnih ključih in kako se sodišča odločajo za tovrstne primere. Splošna praksa je, da sodbe postanejo pravnomočne ko obesijo sodbe na oglasne deske sodšče in "celo" puščajo dokumentacijo pripeto na vhodna vrata v bloku in potem ti ostanejo samo izredna pravna sredstva, vendar je škoda že narejena!

5 odstavek 87 člena sem pa že dobil od sodišča zavrnjen, ker nisem imel primernega dokaza (npr. ležanje nekaj mesecev na Kliničnem ali kaj podobnega bi bilo sprejemljivo). Za take primere je ta odstavek. Za ostale se je pa treba sprijazniti, da živimo v zaporu, kjer država smatra državljane kot kriminalce, ki jih je treba nenehno preštevati in imeti na očeh.

NeonLight
Nazaj na vrh
spal1
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Nov, 2005 0:15  Odgovori s citatom

No, komaj sedaj sem dobil to obvestilo od sodnika za prekrške ampak ga še nisem dvignil na pošti. Še imam nekaj časa. Do izteka 2 let pa je še nekaj manj kot 2 meseca? Zanima me, kaj bi blo v tem primeru najpametneje napisat v pritožbi in če je kakšna možnost to kje najti na netu, kakšno podobno pritožbo. Ali pa naj vse skupaj nesem k odvetniku? Bo mi sploh uspelo odnesti brez kazni? Hvala za odgovore!!!!

LP
Nazaj na vrh
justicia
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Nov, 2005 12:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Svetujem vam da dvignete na zadnji dan pošto, nato pa je najbolje, da z vso svojo dokumentacijo greste do odvetnika, ki vam bo sestavil pritožbo.Težko je reči, kaj napisati v pritožbi, če nimaš pred seboj nobene dokumentacije.

Na netu mislim, da kaj takega ne boste našli. Žal.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu