Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  izročilna pogodba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
helena
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Nov, 2005 9:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:52

Oče mi je z izročilno pogodbo pred šestimi leti dal svoje premoženje s tem, da sem se v tej pogodbi obvezala, da mukuham, perem oz. opravljam vsa gospodinjska dela. Po 20 mesecih je oče umrl. Ker je bil še en dedič in ta dedič je na sodišču vseskozi trdil, da ni bil seznanjen z to pogodbo je sodišče odredilo, da se oceni premoženje in cenitev mojega dela. Po cenitvi je sodišče ugotovilo, da je pogodbeno razmerje trajalo premalo časa (20 mesecev), zato se od celotne vrednosti zapuščine odšteje moje delo in kar ostane predstavlja to kot darilo. Sodišče to izračuna kot čisto računsko operacijo (vrednost zapuščine - moje delo =) brez upoštevanja tveganosti pri teh pogodbah.
Kakšne so moje nadaljne možnosti: pritožba na višje sodišče oz. kakšno je vaše mnenje za uspeh. Ali so te pogodbe odplačne ali ne ?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Nov, 2005 10:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Pogoj za veljavnost izročilne pogodbe je, da nanjo pristanejo vsi dediči, ki bodo ob smrti izročitelja dedovali. Tako izjavo morajo tudi overiti. Sedaj delajo to notarji, pred tem pa je bilo mogoče to storiti na sodišču. Očitno v vašem primeru temu pogoju za veljavnost izročilne pogodbe ni bilo zadoščeno, zato je sodišče upoštevalo premoženje, ki vam je bilo izročeno z izročilno pogodbo kot darilo.

Ker vsebine pogodbe ne poznam, kot tudi ne poteka postopka na sodišču, vam svetujem, da se s celotno dokumentacijo obrnete na odvetnika, ki vam bo svetoval, ali se splača pritožiti ali ne. Paziti pa morate, da ne boste zamudili roka za pritožbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu