Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  help me
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
only_me
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Dec, 2005 20:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2005 20:18

Lep pozdrav!

Mene pa nekaj zanima. Imam 22 let in sem v resnem konfliktu z "materjo",saj je zavarovala avto na moje ime in nato ni redno plačevala položnic.Sedaj so meni trgali iz računa,od mame pa nobenega glasu ali mi bo to vsoto kdaj povrnila,saj se gre za 210tisoč Mad
Ali je možno vložiti tožbo zoper mater? Confused In če mi lahko svetujete kam naj se obrnem in na koga Rolling Eyes

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore Confused

J.P.

jadran
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Dec, 2005 6:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Iz vašega vprašanja sicer ni razvidno, čigav je avto, ki ga je mati zavarovala na vaše ime. Sklepam, da je njen avto.

Glede na to, da ste kot zavarovalec navedeni vi, boste žal morali plačati zavarovanje za avtomobil za nazaj. Sicer mi ni povsem jasno, kako je vaši mami uspelo zavarovati avto v vašem imenu ( verjetno preko zastopnikov, ki so mislili, da ji delajo uslugo).

Do zavarovalnice ste trrenutno dolžnik vi, in mislim, da boste težko dokazali, da niste, zato je najbolje, da plačate, saj bo dolg z časom vedno večji. Nato pa terjajte od matere. Najprej poskusite s pisnim opominom, nato pa, če izvensodni dogovor ne bo možen, jo boste morali tožiti na vrnitev plačanega zneska.

Zaradi sodnega postopka je dobro, da se obrnete na odvetnika, v kolikor bo do tega prišlo. Vendar najprej poskušajte z materjo rešiti zadevo brez sodišča, saj bo tako veliko bolj preprosteje in ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
only_me
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Dec, 2005 9:21  Odgovori s citatom

Avto je njen, saj sem takrat še bila premlada da bi si ga lahko kupila in da bi imela vozniški izpit,saj sem bila komaj stara 18let.
Vem, da bi bilo najlažje najti rešitev brez sodišča,vendar pa se nikakor noče pogoditi in niti "na pamet" ji ne pride da bi mi dolg povrnala. Rolling Eyes
Račun sem že plačala, in ni ti bil prvi, vendar pa se mi zdi nesramno, da moram jaz plačevat za nekaj za kar nisem kriva.
Zavarovala ga pa je lahko tako,da je uzela moj osebni dokument-brez moje vednosti-in odšla zavarovat avto.

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš trud in odgovor!

J.P.

Ema
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Dec, 2005 9:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Očitno brez tobe ne bo šlo, zato vam svetujem, da si poiščete pravno pomoč. Glede na to, da ste mladi in verjetno študirate, se obrnite na kakšnega odvetnika, ki nudi brezplačno pravno pomoč, katero vam odbrijo na okrožnem sodišču.

Verjetno vam res ne preostane drugega kot da vložite tožbo. Morda pa bo takrat vašo mater srečala pamet in vam bo poravnala dolg.

Držim pesti.
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Dec, 2005 13:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

only_me je napisal/a:
Avto je njen, saj sem takrat še bila premlada da bi si ga lahko kupila in da bi imela vozniški izpit,saj sem bila komaj stara 18let.
Vem, da bi bilo najlažje najti rešitev brez sodišča,vendar pa se nikakor noče pogoditi in niti "na pamet" ji ne pride da bi mi dolg povrnala. Rolling Eyes
Račun sem že plačala, in ni ti bil prvi, vendar pa se mi zdi nesramno, da moram jaz plačevat za nekaj za kar nisem kriva.
Zavarovala ga pa je lahko tako,da je uzela moj osebni dokument-brez moje vednosti-in odšla zavarovat avto.

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš trud in odgovor!

J.P.

Če je zavarovala avto z vašim osebnim dokumentom brez vaše vednosti in privoljenja bi moral nekje obstajati "ponarejen" podpis saj je potrebno ob zavarovanju le-to tudi podpisati. Poneverjen podpis je pa kaznivo dejanje in se preganja. Res se sliši malce čudno ... ampak ... če res ne vidite druge rešitve lahko o tem obvestite policijo, ki bo morala primerno ukrepati.

Mislim, da bo že z samim dejanjem, ko boste mamo obvestili o tem, da je naredila poneverbo in posledicami, ki iz tega sledijo podali dodaten argument za ugodnejši dogovor. V kolikor to ne bo možno ... pa enostavno na policijo.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
only_me
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Dec, 2005 19:02  Odgovori s citatom

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore saj ste mi zelo pomagali

J.P.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo