Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  Ustanovitev in prenehanje podjetja v Svici
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Katra32
PrispevekObjavljeno: Pon 03 Mar, 2008 15:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 15:25

Spostovani,

v septembru 2007 sem s pomocjo partnerja in investitorja odprla podjetje v Svici. Ker se je v tem casu najin odnos s partnerjem zelo poslabsal - fizicno nasilje - sem bila prisiljena na hitro odpovati iz Svice. Naj omenim, da partner nima udelezbe v podjetju, obstaja pa solastnik podjetja, ki je naveden zgolj zaradi moznosti odprtja podjetja v Svici, ker tujec sam ne more odpreti GmbH-ja - vecinski vlozek 19.000 CHF sem prispevala jaz, 1.000 CHF je dodal solastnik (seveda sem mu jih izrocila jaz).

Denar za odprtje podjetja sva prejela s partnerjem od investitorja, katerega je poznal partner - denar sva dobila "na roko", brez kakrsnegakoli podpisa ali dokazil, da nama je denar res izrocil.

V Slovenijo sem se vrnila zaradi nemogocih odnosov in zelo na hitro, po hudem prepiru, kjer sem partnerja prijavila tudi na policiji, ter zato nisem imela moznosti pobrati vseh dokumentov, prav tako ima partner sedaj moznost dostopa do vseh dokumentov, jaz sama pa imam onemogocen dostop do elektronske poste podjetja (zaradi zamenjave gesla iz partnerjeve strani), ker sem se v Slovenijo vrnila z vlakom, prav tako nimam nobenih dokumentov podjetja. Ob odhodu sem s seboj kot neke vrste zagotovilo odnesla doloceno kolicino denarja, ki nama ga je dal investitor, sedaj pa partner terja ta denar nazaj, ces da sem ga ukradla - denar je bil namenjen podjetju, lastnik in direktor podjetja pa sem trenutno se jaz.

Sem v nemogoci situaciji, partnerju ne zaupam, do podatkov podjetja pa ne morem, ker se v Svico ne morem vrniti - predvsem zato, ker nimam kje spati.

Zanima me, ali sem partnerju dolzna vrniti denar in kaj se lahko zgodi, ce mu ga ne? Prav tako me zanima, kaj je v tem primeru, ko kot lastnik in direktor nimam dostopa do podjetja, medtem ko z njim upravlja nepooblascena oseba, pravzaprav lahko s podjetjem storim. Bi bilo smotrno da si priskrbim odvetnika?

Se opravicujem zaradi zmedenega pisanja, trenutno sem v nemogoci situaciji, ko se postavlja cela vrsta vprasanj, na katere ne vem odgovora.

Ce potrebujete kakrsnekoli dodatne informacije, vam bom z veseljem odgovorila.

Najlepsa hvala za Vas odgovor in Vas nasvet.

Zelim Vam prijeten dan se naprej.

Lep pozdrav,
Katarina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo