Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Sodna rehabilitacija
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Kutnjak
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Dec, 2005 17:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 17:48

Lepo pozdravljeni!

Pred par leti je bil moj kolega obsojen po skrajsanem postopku za kaznivo dejanje ponarejanja lisitn (256.člen). Obsodbo so mu poslali po pošti. Zdaj jo je zgubil in je ne najde. Bila je pogojna obsodba. Preiskusna doba je potekla ( bila je 2 leti ). Torej 1 leto še in nastopiti bi mogla zakonka rehabilitacija po 103. členu KZ- ja.On pa nima toliko časa zato sem mu predlagal sodno rehabilitacijo, za katero lahko zaprosiš že po polovici preteklega časa ( torej pol leta ). Ker gre za ponarejanje, kjer je kazen max. 3 leta, je bilo po ZKP.ju pristojno okrajno sodišče MB. Zanima me kam naj vloži on to prošnjo za odločanje o rehabilitaciji in izbrisu obsodbe.

Prosim, da se me popravi, če sem kaj narobe navedel in naj odgovarjajo strokovnjaki ne študentje, ker je zadeva zelo pomembna za bodočo zaposlitev.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2005 10:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

V skladu z 511. členom ZKP se prošnja vloži pri sodišču, ki je sodilo na prvi stopnji.
Sodnik, ki je za to določen, preizkusi najprej, ali je pretekel čas, ki se zahteva po zakonu, nato pa opravi potrebne poizvedbe in ugotovi dejstva, na katera se sklicuje prosilec, ter zbere dokaze o vseh okoliščinah, ki so pomembne za odločbo.
Sodišče lahko zahteva o obsojenčevem obnašanju poročilo od policije, na območju katere je obsojenec prebival po prestani kazni, lahko pa zahteva tako poročilo tudi od uprave zavoda, v katerem je obsojenec kazen prestal.
Po poizvedbah in zaslišanju državnega tožilca, če je tekel postopek na njegovo zahtevo, pošlje sodnik spise z obrazloženim predlogom izvenrazpravnemu senatu.
Zoper odločbo sodišča o prošnji za izbris obsodbe se lahko pritožita prosilec in državni tožilec.
Če sodišče zavrne prošnjo zato, ker obsojenec s svojim obnašanjem ni zaslužil izbrisa obsodbe, sme obsojenec ponoviti prošnjo po preteku dveh let, odkar je sklep o zavrnitvi prošnje postal pravnomočen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu