Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  program za smse
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vu
PrispevekObjavljeno: Ned 18 Dec, 2005 22:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 20:59

Zivjo!

Med poletjem sem naredil program za posiljanje zastonj sms sporocil. Program deluje preko Simobilove storitve Klapa, tu pa nastane problem. Oktobra sem dobil mail od Simobila, ces da program zlorablja njihovo storitev in da naj umaknem program z interneta, saj nimam njihovega dovoljenja. Program sem umaknil. Preden sem ga dal na internet sem prebral njihove splosne pogoje in nikjer nic ne pise da bi bili programi takega tipa prepovedani. Glede na 42. tocko njihovih splosnih pogojev (izvajanje in uporaba storitev), Simobil zagotavlja narocniku dostop do storitve, nic pa ne pise na kaksen nacin, tako da nevem kaj je tukaj pravo. Verjetno to da ni njihovih reklam v programu Rolling Eyes V glavnem, zanima me ce dam program nazaj na svojo spletno stran ali so lahko pravne posledice Question

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Sob 31 Dec, 2005 1:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

vu je napisal/a:
Zivjo!

Med poletjem sem naredil program za posiljanje zastonj sms sporocil. Program deluje preko Simobilove storitve Klapa, tu pa nastane problem. Oktobra sem dobil mail od Simobila, ces da program zlorablja njihovo storitev in da naj umaknem program z interneta, saj nimam njihovega dovoljenja. Program sem umaknil. Preden sem ga dal na internet sem prebral njihove splosne pogoje in nikjer nic ne pise da bi bili programi takega tipa prepovedani. Glede na 42. tocko njihovih splosnih pogojev (izvajanje in uporaba storitev), Simobil zagotavlja narocniku dostop do storitve, nic pa ne pise na kaksen nacin, tako da nevem kaj je tukaj pravo. Verjetno to da ni njihovih reklam v programu Rolling Eyes V glavnem, zanima me ce dam program nazaj na svojo spletno stran ali so lahko pravne posledice Question

Lp

Pravne posledice so vedno možne. Rezultati teh pravnih posledic so pa velikokrat nepredvidljivi.
Ampak v vašem primeru je po moji oceni vaš strah neutemeljen. Bedasto kot se sliši je že sama izvedba s strani simobila kretenska !! Če bi želeli zavarovati skripto in strani bi si lahko omislili kar nekaj načinov, da vaša skripta ne bi delovala. npr ... v skripto bi dodali eno jpg sliko na kateri bi bili znaki, ki bi jih moral uporabnik prepisati v določeno polje in s tem avtomatično preprečili izvajanju vseh podobnih skript.

Zaradi tega bi bilo zanimivo postaviti vprašanje ali ima Simobil sploh pravico pošiljati maile z grozilno vsebino. Ustrahovanje in teroriziranje, predvsem pa lažne navedbe (zloraba storitve) so kaznivo dejanje.

Res je, da pri nas ni usposobljenega kadra po podjetjih in zato lahko pride do takšnih težav. V navedenem primeru je popolnoma jasno, da pri Simobilu nimajo ustreznega kadra, ki bi znal delati z strežniškimi aplikacijami kot so naprimer www strežniki in rezultati so ponavadi takšni kot ste jih vi doživeli. Amapk zaradi tega se ni treba vam obremenjevati. Vi niste krivi za njihovo neznanje.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
mika
PrispevekObjavljeno: Sob 31 Dec, 2005 17:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2005 19:01

Neon kapa dol. Krivi so ker so totalno neumni in namesto , da si skupaj z avtorom najdejo skupne točke grozijo.
Delajo prav ne , da , za sebe za svoje odjemalce pa bolje mal skrbijo. To so pač inovativna slovenska podjetja . uhhhhhhhhhhh
lp.
Pravne posledice lahko nastanejo tudi za njih , če vi ugotovite , da si bojo gdaj koristili vašo skripto. hahahha, sej že vejo zakaj so grozili.
Nazaj na vrh
vu
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Jan, 2006 3:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 20:59

hvala za pomoc Smile
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo