Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Nepravilno parkiranje in odvoz!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pleskr
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Jan, 2006 18:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 21:08
Kraj: LJUBLJANA

Danes mi je odpeljal PAJEK vozilo, ker je bilo parkirano deloma na cestišču in pločniku.Stanujem na Trubarjevi v Lj.in imamo stanovalci dovoz na dvorišče.Ko sem okoli 6.45 uri zjutraj prišel domov,nisem mogel zaradi parkiranega vozila pred vhodom, zapeljati na dvorišče.Ker je to vsakodnevni pojav,sem vozilo pustil tam.Ob 8 uri avta ni bilo več.Zanima me ali se lahko pritožim zaradi odvoza(sem plačal,da sem dobil avto)in pa na plačilni nalog (20.000 sit)?Poleg tega sem bil tudi operiran in nisem mogel biti cel čas v avtu.Velikokrat nismo mogli nikamor in na klic Policija ni ukrepala NIKOLI in pa REDARSTVA tudi ne dobiš,pa čeprav jih poizkušaš priklicati tudi po 1 uro!!!
Hvala za nasvet Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jan, 2006 18:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Zoper vsak izdani plačilni nalog je možnost vložitve zahteve za sodno varstvo na prekrškovni organ, ki vam je plačilni nalog izdal, o njej pa bo odločalo pristojno okrajno sodišče.

DEjstvo je, da je parkiranje na pločniku in na dovozih prepovedano, zato boste s pritožbo oz. zahtevo za sodno varstvo težko uspelu. Lahko seveda poskusite, vendar bodo stroški veliko višji od kazni. Za primerjavo naj vam povem, da je zandjič neka gospa za prekršek za katerega ji je sodnik izrekel sodni opomin ( torej le opomin, brez kazni), plačala 10.000,00 SIT povprečnine, to je denarni znesek, ki ga sodišče naloži tistemu, ki je spoznan za odgovornega storitve prekrška, glede na zamotanost in trajanje postopka ter njegovo premoženjsko stanje.
Nazaj na vrh
pleskr
PrispevekObjavljeno: Čet 05 Jan, 2006 14:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 21:08
Kraj: LJUBLJANA

Z vsem se strinjam. Ne morem pa se s tem, da pred zakonom nismo vsi enaki. Ravno pred pol ure sem fotografiral vozilo AUDI, ki je parkirano kompletno na pločniku skoraj na istem mestu kot je bil moj. Pešci morajo stopiti na cestišče ker ni prostora. Pa so GOSPODJE REDARJI zopet imeli svoj pohod in so vozilo SAMO OGLOBILI, tako kot še ostalih 15 vozil. Niso pa odpeljali nobenega, čeprav AUDI OGROŽA udeležence v prometu. Danes sem že poslal pritožbo in zahtevo za sodno varstvo, čeprav piše na Obvestilu o prekršku, da na to po zakonu ni možnega ugovora. Težko čakam zagovor pri sodniku, da jim predložim še foto dokumentacijo o razlikah pri delu Redarjev.
Nikoli tudi ne odpeljejo nobenega vozila, ki so parkirana na prehodu za pešce in na cestišču v križišču Trubarjeve in Rozmanove.
Nazaj na vrh
Vojko
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Jan, 2006 5:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 0:40

Obvestilo o prekršku nima pravnih posledic, zato zoper njega ni pravnega varstva (ni ugovora). Pravno varstvo pa je možno zoper izdani plačilni nalog (zahteva za sodno varstvo).

Zoper ravnanje mestnega redarstva, da neenako obravnavajo primere, imate možnost pritožiti se na predstojnika mestnega redarstva, direktorja občinske uprave oziroma županjo (kot njihove nadrejene). Sicer so to neprijetne metode, vendar bi morale doseči uspeh. Iz izkušenj.

Sodišče fotografij drugih nepravilno parkiranih vozili verjetno ne bo upoštevalo, saj bo obravnavalo le vaš primer oziroma prekršek. Nenazadnje ta vozila nimajo z vašim prekrškom nobene neposredne zveze, fotografije pa so tudi kasnejšega datuma. Mogoče pa bo sodišče - glede na to, kar ste navedli (zaparkirano dvorišče, operacija) - upoštevalo kakšne olajševalne okoliščine in bo izreklo le opomin.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu