Avtor Sporočilo
<  Evropsko pravo  ~  Napake našega sodiša - evropsko sodišče ?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
palcica
PrispevekObjavljeno: Pet 07 Nov, 2008 16:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 16:33

Najprej en lep pozdrav od mene.
Predstavila vam bom svoj problem in vas hkrati poprosila za mnenje.

Z očetom otroka sva se razšla l.2003, takrat sem tudi vložila tožbo za preživnino. Tožbo sem dobila brez problemov, ker se on ni odzival na vabila sodišča. Ko sem začenjala z postopkom izvršbe se je zataknilo in sledili so 3je popravki same tožbe.
Leta 2007 postane izvršba pravnomočna, na kar se on pritoži in zahteva obnovitev postopka. Oboje mu spodleti. S svojim odvetnikom že tretjič vloživa prošnjo za pospešitev izvršbe ter prejšnji teden ugotovimo, da sklep o izvršbi in njeni pravnomočnosti sploh še ni bil dostavljen v podjetje, kjer je on zaposlen. Sklep sva tako prejela samo jaz in on. Plus, da kljub temu, da sem zamenjala odvetnika že leta 2004 še vedno vročajo vse zadeve mojemu prvemu odvetniku ( kar on potem pošilja meni) in ne temu, ki je sedaj moj odvetnik, kljub dopisom, s katerim smo jih že večkrat opozorili na napako.

Zanima me, ali se mi "splača" vložiti kakršnokoli tožbo na naše sodišče za vse napake ali pa celo na evropsko sodišče ? Ker se mi enostavno že vse skupaj zdi smešno, da sodišče naredi tri popravke same tožbe zaradi malomarnosti sodnice ( prvič so pozabili na znesek, drugič na datume in tretjič na obresti) ter da na koncu ugotoviva z odvetnikom, ki se je osebno pozanimal o vročilnicah, da firmi, ki bi morala trgati od plače za preživnino, sklep ni bil vročen niti po dobrem letu od pravnomočnosti izvršbe.

Že v naprej hvala za vaše odgovore in mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Evropsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu