Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  pogodba o poslovodenju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
marjana
PrispevekObjavljeno: Pon 14 Mar, 2005 13:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 13:41

Ali se prokurist d.o.o. šteje za poslovodno osebo in se lahko z njim sklene pogodba o poslovodenju (brez delovnega razmerja)? Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Tor 15 Mar, 2005 18:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Mislim, da se prokurist ne more šteti za poslovodno osebo.Za poslovodstvo se štejejo osebe, ki so po ZGD ali po aktih družbe pooblaščene, da vodijo njene posle. Poslovodja družbo vodi, zastopa in predstavlja.

Posebna oblika zastopanja ( torej ne pa tudi vodenja in predstavljanja družbe) je prokura. Od vseh drugih pooblastil se loči po tem, da je obseg prokure določen z zakonom in ga ni mogoče omejiti. Prokurist je po zakonu pooblaščen sklepati pogodbe, opravljati pravne posle in opravila v zvezi s poslovanjem družbe. Posebej mora biti pooblaščen za odtujevanje in obremenjevanje nepremičnin.

Prokurist zastopa družbo navzven, poslovodni organ pa ima poleg tega še druge funkcije in deluje tudi znotraj družbe in vodi posle, kar prokurist ne.

Tako je zelo verjetno, da ni možno šteti prokurista za poslovodno osebo in z njim skleniti pogodbe o poslovodenju. Takšno je pač moje mnenje glede na veljavno zakonodajo.
Nazaj na vrh
mateja987
PrispevekObjavljeno: Sob 11 Feb, 2006 21:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 23:29

tudi mene zanima ta teme, nameravam namreč odpreti sp za katero pa nimam ustrezne izobrazbe, tako bo druga oseba z izobrazbo prokurist in jo mislim tudi zaposliti za poslovodenje. Torej tega ne morem storiti? Bila sem pri računovodkinji, ki mi je svetovala prav to, nisem pa razumela kakšno obliko pogodbe je potrebno skleniti, ali lahko samo honorarno...je problem, ker ima moj bodoči prokurist že redno zaposlitev.Ima kdo kakšne informacije, ki bi mi pomagale?

Že vnaprej hvala!!!!!!!!! Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu