Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  plačevanje najemnine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
erbi
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Mar, 2006 8:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2005 15:24

Pozdravljeni!
Mene pa zanima ena povsem "vsakdanja" zadeva. Živim v najemniškem stanovanju za katerega plačujem 300 EUR/mesec. V najemni pogodbi je sicer naveden znesek le 100 EUR/mesec.

Do sedaj sem plačevala najemnino tako, da je najemodajalec prihajal po gotovino, za to pa mi seveda ni izdajal nobenih potrdil.

Potem je prišel na idejo, naj mu omenjeno najemnino pošiljam kar na njegov domači naslov v priporočenem pismu. Tega seveda nisem storila, saj sem mu jo nakazala po poštni nakaznici.

Ker mu to ni preveč ugajalo je sedaj predlagal, da bo po najemnino hodil neki njegov kolega, ki živi v našem kraju. Za to, da je denar (300 EUR) prejel naj bi mi napisal potrdilo, na njem pa naj bi bilo zapisano, da je prejel 100 EUR.

Sedaj pa me zanima kaj naj storim. Najemodajalec stanuje čisto na drugem koncu Slovenije, tako da bo ta njegov kolega najverjetneje res prihajal po denar. Kaj pa če mu ne bo izročil vsega denarja. Kako naj mu potem dokažem, da sem jaz res dala 300 EUR? O mojem predlogu naj mi sporoči svoj račun pa noče niti slišati.

Vsem se že vnaprej zahvaljujem za kakršenkoli nasvet in vam želim lep, predvsem pa uspešen dan!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marjanca
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Mar, 2006 17:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2005 19:35

če dovolite čisto življenjski nasvet: poiščite si drugo stanovanje in se odselite. Potem ga prijavite davčnemu inšpektorju zaradi utaje davkov. Že tako ali tako ste dobra, da plačujete 300 EUR v pogodbi pa imate napisano 100 EUR. Pa še to na roko?!?!
Ko sem bila sama podnajemnica sem plačevala tisti znesek, ki je bil na pogodbi na račun najemodajalca in vse kopije sem spravljala. Očitno se vaš najemnodajalec na vsak način otepa možnosti, da bi kdaj plačal kak davek od oddaje stanovanja.
Ne plačujte mu več na tak način, ker vas lahko čez nekaj let toži za vso "zaostalo" najemnino, pa še v tožbi bo uspel, ker ne boste imela dokaza, da ste plačevala. 300 EUR pa sploh ni majhen denar (sploh pa, če prištejete še zamudne obresti).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu