Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Subvencija za samozaposlitev / zavajanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
apaveo
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Apr, 2011 20:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 19:23

Februarja sem se vključila v program za samozaposlitev na Zavodu za zaposlovanje RS.

Pridobila sem pozitivno mnenje in bila napotena na svetovalni intervju, kjer so mojo poslovno idejo označili kot uspešno, s čimer sem dobila vstopnico (in podpisan načrt) za udeležbo na 3-dnevni delavnici "Priprava na samozaposlitev", ki bi morala potekati od 4. do 6. aprila 2011.

V petek zjutraj (1. april 2011) pa so me klicali iz Zavoda za zaposlovanje in mi sporočili, da "me morajo žal obvestiti, da je zmanjkalo sredstev za samozaposlitev", da morajo ustaviti vse dejavnosti tega programa, da načrtovana delavnica odpade (kakšen način je to, da me o tem obvestijo en vikend prej?!) in da naj čimprej (če je možno, kar isti dan, torej v petek - dobesedno "na poziv") pridem na podpis nekakšnega zapisnika.

Ker to zame v tako kratkem času ni bilo možno, tega nisem storila; med telefonskim pogovorom s svetovalko pa sem nekako izvrtala, da je (poleg odstopa od programa, seveda) možen še podpis nekakšne izjave o nestrinjanju z "zapisnikom" - svetovalka je pridala, da pa ne ve, "kdo se bo potem s tem ukvarjal".

Kakorkoli že: glede na podpisan načrt samozaposlovanja menim, da je takšno ravnanje nesprejemljivo in da gre za zavajanje - tudi v medijih, npr. na http://www.rtvslo.si/slovenija/zmanjkalo-denarja-za-subvencije-za-samozaposlitev/253806, kjer so še pred kratkim obveščali javnost, da bodo tisti, ki so v program že vključeni, tega tudi dokončali. Sedaj so obvestila na spletni strani zavoda seveda drugačna - pogoj je tudi opravljena delavnica in sprašujem se, ali torej to pomeni, da lahko kar sredi postopka prekinejo program in se "znebijo odvečnih"?

Sama sem v petek, 9. aprila 2011 (po opravljenih obveznostih iz moje strani), predvidevala odprtje lastne gospodarske družbe, in sedaj menim, da mi je bila povzročena poslovna (in še kakšna) škoda.

Ne le, da sem iskreno računala na delavnico in subvencijo za samozaposlitev - vložila sem tudi veliko svojega časa in energije v obiske svetovalke, priprav na svetovalni intervju ter v ostale aktivnosti, ki jih terja ustanovitev podjetja.

Razumem, da zmanjka sredstev, vendar se mi zdi, da bi o tem morali razmisliti še pred pričetkom postopkov vključevanja posameznikov v svoj program. Da me o preklicu delavnice in programa obvestijo po telefonu v petek tik pred izvedbo, pa je tako ali tako le višek vsega skupaj.

Menite, da imam dovolj dobro podlago za (pri)tožbo?

Hvala za odgovor,
Alenka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilado
PrispevekObjavljeno: Pet 15 Apr, 2011 8:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2007 22:35

Alenka....nobene pritožbe ne piši, ker je brezpredmetna. Res je, da si opravila svetovalni intervju, ampak vedi, da bi te čakalo še trodnevno izobraževanje in še en kup obiskov zavoda za zaposlovanje, dopisov in klicev.
Podjetje, pa bi lahko odprla, vsaj tako je v praksi, šele mesec ali celo dva po končanem izobraževanju.

Nimaš nobenega vzvoda, mirno preboli ter počakaj na naslednji razpis.

Lp
Nazaj na vrh
apaveo
PrispevekObjavljeno: Pet 15 Apr, 2011 9:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 19:23

@vilado: hvala za mnenje, ampak osebno menim, da je takšno ravnanje - glede na podpisan načrt samozaposlovanja - nesprejemljivo: gre za zavajanje iz strani ZRSZ in vse posledice njihovih napačnih kalkulacij nosi vključenec v program. Sodeč po tem lahko torej vsakič, ko nekdo pridobi pozitivno mnenje in ga vključijo v program, preprosto prekinejo pogodbo ter obžalujejo, ker so porabili vsa sredstva, tega pa niso prej vedeli.

Zato ne bom "mirno prebolela" in "počakala na naslednji razpis", ker to niti približno ni prav. Verjetno si javne ustanove prav zaradi takšnih "mirnih prebolevanj" lahko privoščijo nove in nove "spodrsljaje".

Razumem, da so sredstva omejena, vendar verjamem, da bi bilo korektno, profesionalno in etično, razdeljevanje sredstev ustrezno načrtovati še pred aktivnim vključevanjem posameznikov v program samozaposlitve.

Seveda me je čakalo trodnevno izobraževanje, ki sem se ga veselila in upala tudi na pridobitev poslovnih znanj! Ampak zelo nenavadno je, da sem bila o preklicu delavnice oz. o ustavitvi programa obveščena telefonsko, dva dni pred izvedbo, in to v petek, pri čemer naj bi se delavnica pričela v ponedeljek zjutraj, dva dni zatem.

Da o spreminjanju obvestila za javnost in zavajanju na spletnih straneh ZRSZ sploh ne govorim! Šele kasneje so stavku "To pomeni, da bodo vsi tisti, ki so že preverili svojo poslovno idejo" dodali "in opravili delavnico za samozaposlitev".

Izjavo o nestrinjanju sem medtem že poslala, en izvod je dobila tudi moja (sicer izjemno prijazna, delovna in razumevajoča) svetovalka - in če bo potrebno uporabiti takšna ali drugačna sredstva, da odgovornost za zavajanje nekdo prevzame, jih pač bom. V končni fazi tudi medije.

Tokrat ne bom tiho in upam, da se bo oglasil še kdo. Pa bomo videli, koliko deluje ta toliko opevana "pravna država". Wink

Prijazen pozdrav,
Alenka
Nazaj na vrh
interfidus
PrispevekObjavljeno: Pet 15 Apr, 2011 20:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2011 18:04
Kraj: celje

moje mnenje je, da brez tožbe ne boš ničesar dosegla, pa še to je vprašanje smiselnosti, saj verjetno nisi podpisala kakšne pogdbe ipd. s čimer bi bil zavod zavezan k sklenitvi pogodbe za subvencijo (razen če si jo), povzročeno škodo boš pa morala ti dokazovat in verjetno boš neko veliko škodo težko dokazala.

imas pa seveda vso pravico do tožbe in tudi podlago, vendar je glede na celoten izkupiček smiselno premisliti, sploh če se zavod ni zavezal s kakšnim dokumentom (česar ne vem)
odločitev pa je seveda tvoja, predlagam pa seveda obisk pri odvetniku

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu