Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  konkurenčna klavzula - nujna pomoč
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aurelie
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Mar, 2006 14:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 13:46

Pozdravljeni,

ponovno se oglašam z že nekajkrat načeto temo, vendar so se tokrat stvari premaknile nekoliko naprej.

Direktor podjetja, v katerem sem trenutno še zaposlena (in od koder želim v najkrajšem času oditi), noče podpisati aneksa k pogodbi in preklicati dogovorjeno konkurenčno klavzulo (sama bi namreč rada odprla popoldanski s.p., ki bi med drugim imel med dejavnostmi tudi dejavnost, s katero se ukvarja moj trenutni delodajalec), hkrati pa mi odsvetuje kakršnokoli samostojno poslovanje, četudi v smislu popoldanske obrti.

Glede na to, da imam v pogodbi o zaposlitvi podpisano konkurenčno klavzulo za rok dveh let ali plačilo 1.800.000 SIT, me zanima, ali obstaja še kak drug način, da se temu izognem?

Ker bi mela vprašanj na to temo še nekaj, bi prosila za kak drug kontakt, email ali telefonsko št. Bila bi vam zelo hvaležna!

Lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Mar, 2006 23:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Težko. Preverite ali so v pogodbi vse zahteve iz 38-40 člena ZDR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abaks
PrispevekObjavljeno: Tor 28 Mar, 2006 13:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 8:51
Kraj: Maribor

Vsekakor je konkurenčna klavzula precej pravo glede na omejitve, katere postavlja zaposlenim napram ustrezni protidajtvi glede na delavčeve omejitve pri zaposlovanju ali eventualni samozaposlitvi po prenehanju pogodbe o zaposlitvi. Zato je po moje potrebno vsak primer obravnavati individualno in v kolikor so izpolnjene zahteve iz 38. do 40 čl. ZDR poiskati z delodajalcem vsekakor skupen dogovor. V kolikor pa menite da protidajatev oz. nadomestilo za čas veljavnosti konkurenčne klavzule ne ustreza oz. je nižja od 1/3 povprečja vaših zadnjih plač se raje posvetujte s strokovnjakom. V kolikor pa vam delodajalec ne plačuje oz. vam ne namerava ničesar plačevati konkurenčna klavzula ne velja.
LP

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu