Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  prometna na Madžarskem-odškodnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
dule
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Mar, 2006 9:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2006 9:05

Pozdravljeni,
novembra 2005 smo imeli prometno na Madžarskem-krivec Madžar. Naše vozil0o je vozila moja punca , v avtomobilu sva bila še 2 sopotnika. Imam tri vprašanja:
1. moje telesne poškodbe: strta ključnice, natrgana prsnica, nateg vratu,.ključna kost mi ni zarasla dobro tako da imam trajne posledice. Zanima me kako odškodnino naj pričakujem-približno (zahtevek sem dal odvetniku-korespodenčna zavarovalnica je Generali),
2. ali bi lahko uveljavljal (kdo vse-vsi v našem avtomobilu?) odškodnino od zavarovalnice, ki je navedena na polici vozila v katerem smo bili mi? V tem primeru ne bi uveljavljal zahevka na Generali.
3.ker Madžarska zavarovalnica Generali daje majhne odškodnine me zanima ali bi jo raje tožil (kaka je možnost za višjo odškodnino)? Po nekaterih podatkih se v tem primeru uporablja naše pravo (ker smo v EU).

Hvala za odgovor

LP DULE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Mar, 2006 21:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Glede na to, da je Madžarska v EU lahko uveljavljate odškodnino v sloveniji, tako da vam Slovensko zavarovalno združenje pove korespondenčno zavarovalnico, kar je očitno že storilo. Ne glede na to, da se odškodnina ureja preko korespondenčne zavarovalnice, pa bo odškodnina še vedno taka, kot da bi jo uveljavljali na Madžarskem - torej precej nizka oz. za naše razmere nizka.

Glede na to, da ste bili sopotnik v slovenskem vozilu, bi lahko v skladu z določilo 154. člena OZ ( mislim, da je točna številka člena) uveljavljali odškodnino iiz zavarovalne police katerega koli od vozil udeleženih v nezgodi. To velja samo, za sopotnike ( ne za voznike). V tem primeru bi odločala naša zavarovalnica, odškodnina bi bila morda nekoliko višja, vendar bi se lahko zavarovalnica sklicevala na to, da je glede na to, da se je nezgoda zgodila na Madžarskem potrebno uporabiti madžarsko pravo - torej tudi glede višine odškodnine, in ne bi določila višje odškodnine.

Glede na to, da imate odvetnika, bo vam ta zagotovo znal svetovati, kaj je v vašem primeru najbolje storiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu