Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Članarina v GZS in OZS hkrati NATEG!!!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aboridjin
PrispevekObjavljeno: Sre 05 Apr, 2006 22:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2006 22:00

Stvar je taka! Sem s.p., imam dejavnost menz H 55.510 in po tej klasifikaciji spadam v GZS. Plačeval sem pa celo leto obema zbornicama!

A mi lahko kdo razloži kako je do tega prišlo.

Pred dnevi sem dobil iz GZS račun za 9000 za 3 mesece in v tem računu piše da sem včlanjen v območno zbornico Kranj - pazi ne obrtno, potem sem član Združenja za turizem in gostinstvo in pa Združenja podjetnikov.

NIkjer pa ni omenjene OZS!

Pred kratkim sem dobil tudi obvestilo iz Davčne v katerem piše da sem v letu 2005 plačal za OZS 93000 SIT - cca.7750 na mesec in pa 48000 SIT za GZS- 4 jurje na mesec!

Prosim za nasvete...ali je to prav ali ne? Kaj lahko naredim?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abaks
PrispevekObjavljeno: Čet 06 Apr, 2006 9:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 8:51
Kraj: Maribor

V primeru, ko nek gospodarski subijekt opravlja kakšno izmed dejavnosti iz seznama obrti, je dolžan za opravljanje te dejavnosti pridobiti tudi obrtno dovoljenje za to dejavnost. Pa čeprav ja gospodarska družba, ki je član GZS. Ob prijavi, je potrebno navesti tudi relativen obseg te dejavnosti v povprečnem odstotku. Enostavneje - primer: 50% se opravlja dejavnost obrti napram ostalim dejavnostim, ki predstavljajo poglavitne dejavnosti družbe, 50% pa ostalih dejavnosti. Vsekakor se potem plačuje članarina v sorazmernem delu tega razmerja obema zbornicama, vendar obema največ do 100%. Torej obe članarini ne moreta in ne smeta presegati višine ene članarine. Ali še drugače, obema zbornicama skupaj ste dolžni plačati toliko kot bi le eni. V kolikor le ti zneski presegajo ta plačila, se pozanimajte, kje je vzrok, da ste plačevali preveč. In koliko bi plačevali eni zbornici ter za koliko ste ta znesek preplačali.
Ko boste tako daleč se skušajte z tisto kateri ste članarino preplačali dogovoriti za vračilo. Verjetno bo se dalo.
LP

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu