Avtor Sporočilo
<  Evropsko pravo  ~  Nova EU direktiva v veljavi v Sloveniji za CB postaje 27Mhz
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ferplay
PrispevekObjavljeno: Ned 12 Feb, 2012 18:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2012 18:15

Kupil bi si CB postajo ker je v mojem širšem območju le ta postaja nazaj zelo aktualna. Pred dvajsteimi leti sem za uporabo CB postaje rabil dovoljenje ministrstva za promet in zveze.

Sedaj pa me zanima sledeče:

Na tem linku :

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:EIo-YVEopgAJ:service.alan-electronics.de/radio-passports/AM-FM-SSB-CB-Radio-Passport.pdf+european+directive+for+cb+ssb&hl=sl&gl=si&pid=bl&srcid=ADGEESiFnmFIMvEvoDFsF4cswa8yclw9KbPbfEhXqDGJCvCW5tYN5JIi4iQ2oEqJRHFKFF-ccri2UHvzNLK78Stg9l-U-ZhQXd9sqkDobjsjYgzPpd6BCfT0Whd8N7PemEXIs0JbnZat&sig=AHIEtbTZGMBVZLl85Mz9g_Ltn3eeTnM-_Q

je dokument uredba EU sicer že iz leta 2008, ki je stopila v veljavo letos Januarja tudi v sloveniji in iz katerega je razvidno da za evropske države, med njimi tudi slovenija ne rabijo več dovoljenja za obratovanje in kakršnekoli licence, ter plačila :

na CB bandu 27mhz, je torej dovoljeno delati na AM s 4W, FM s 4W in SSB z 12W moči.

Postajo in anteno glede na dovoljenje EU bom zdaj postavu. Vem edino to da ne smem delat motenj sosedom, kar pa znam super z swr umerjanjem uredit anteno, ni panike za kakšne koli motje... Oprema je itak nova in brezhibna.

Ali lahko vseeno pričakujem kak obisk pravnih organov še za kaj drugega..., kar sem mogoče spregledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Minka
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Feb, 2012 19:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2012 19:38

Vprašaj v kakšnem klubu radioamaterjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo