Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  ravnanje med bolniško
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ROBI001
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Maj, 2012 14:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2012 13:22

V odločbi ZZZS (bolniška nad 30 dni) so zapisali, da je pacientu dovoljeno gibanje v kraju prebivališča. Kako široko jemati kraj prebivališča (ali le okoli hiše ali v celem kraju in s tem iti v trgovino, na obisk sosedu, na sprehod) sem povprašal na ZZZS, vendar mi niso dali konkretne razlage.

Hvala za odgovor[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
El_juero
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Maj, 2012 19:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Kraj prebivališča sam razumem kot mesto, vas ... to je v bistvu brez omejitev. Za gibanje izven kraja prebivališča pa potrebujete dovoljenje osebnega zdravnika. Npr. dopust.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Maj, 2012 8:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Torej nekdo, ki stanuje v Ljubljani, gre lahko v trgovino, kino, šoping v BTC, na sprehod na Rožnik, Tivoli, se dopelje z avtom na obisk k sorodnikom, dejansko gre lahko kamorkoli, saj vedno lahko reče "sem šel samo v BTC, ki je še vedno v kraju bivanja"

Nekdo, ki pa stanuje v Osilnici (ali še huje v Grintovcu pri Osilnic), pa lahko samo doma sedi? Ne more niti v trgovino, ker je v drugewm kraju (ali celo občini)?

Moja razlaga bi bila: okoli hiše, do trgovine z nujnimi življenjskimi potrebščinami, sprehod (če zdravnik predpiše).
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Maj, 2012 15:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Kolikor mi je znano, je določitev "strožjega" bolniškega reda temu ustrezna v besedilu.
Dejstvo je, da vsa stanja ne narekujejo nekega mirovanja. Tudi v določbah Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja je zapisano, da so izhodi dovoljeni, če ne škodi zdravljenju ... dovoljeno gibanje v kraju prebivališča pač nakazuje, da razen delanezmožnosti zdravstveno stanje ne zahteva posebnega režima življenja.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu