Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Bivša mi ne da miru
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dav80
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Jun, 2012 11:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2012 11:19

Pozdravljeni!
Prosim svetujte mi, kaj naj storim. Zgodba je sledeča.
Bil sem v zvezi z dekletom 8 let. Ona je večino časa živela pri meni, ni bila prijavljena na mojem naslovu saj tega nisem želel saj je bila pri meni in doma, odvisno kako se ji je zljubilo. Nimava otrok in nisva bila vezana v zakonsko zvezo. Nikoli od nje nisem zahteval plačila stroškov v mojem domu, imela je vse kar si je zaželela, mirno je lahko študirala.... Sam sem v redni službi že od 20. leta. Po osmih letih sva se razšla, saj so bili najini interesi in zanimanja precej različna, tudi pričakovanja v prihodnosti si niso šla ob boku. Ko sva se razšla, sem se odselil v drug kraj, stanovanje pa oddajam v najem. V novem kraju sem spoznal sebi primerno dekle, s katero sva skupaj sedaj dve leti in se nameravava v jeseni tudi poročiti, imeti družino in vse kar paše zraven. Problemi z bivšo so se začeli eno leto nazaj, ko je dejala, da od mene želi 10.000,00 € za skrb za družino oziroma partnerja in dom, da ji to pripada in če ji tega ne dam bo šla na sodišče. Stalno gnjavi z nekimi SMS sporočili, enkrat da me še vedno ljubi in me vedno bo v naslednjem da bo šla v tožbo če ji ne dam denarja. Sedaj je spustila znesek na 5.000,00 €. Sam si samo želim miru, saj je takšno nadlegovanje z njene strani zelo vnemerjujoča za naju s partnerico. Ker si zaupava ona vse to seveda ve in je seznanjena z dogajanjem.

Prosim povejte mi, ali ima sploh pravno podlago za kakršno koli tožbo? Kaj mi svetujete naj storim. Skrbi me tudi, da ne bo odnehala, četudi ji dam denar, ki ga sicer nimam oziroma bodo sanje o poroki z mojo drago odplavale.

Hvala za odgovor in sprejmite opravičilo za tako dolgo izpoved.

David
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Jun, 2012 13:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

njeno številko prijavi na policijo al mobitelu, da jo blokirajo. kot drugo nima niti ene pravne podlage da lahko zahteva denar. tako da lepo ji razloži da naj se spoka že 1x. bodi moški in ne p...
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Jun, 2012 18:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

Ljubosumje.Ignor.
Nazaj na vrh
Dav80
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Jun, 2012 21:37  Odgovori s citatom

To naj se spoka je že slišala - večkrat Very Happy Vizuelnih stikov nimava odkar sva se razšla, to z blokado telefonske bi najbrž šlo, vendar še vedno obstaja možnost klica z druge številke. Pa to niti ni največji problem, jo na hitro odpikam. Bolj me skrbijo grožnje s tožbo. Bral sem sicer, da dokazovanje ZZ ni samo skupnji naslov, so še drugi pokazatelji tega. Če gre na sodišče, dejansko lahko kaj doseže? To me najbolj zanima. Ignor pa oba z mojo bodočo ženo zelo dobro prakticirava Wink

Hvala vama za dosedanje odgovore! In za vse sledeče seveda!
Nazaj na vrh
Saphir
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 10:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2009 9:28

Za zunajzakonsko skupnost je bistveno ali sta zivela skupaj kot da bi bila porocena. Predvsem pa zavest in namen, da zivita skupaj v neki skupnosti, ki je podobna zakonski zvezi. Ce je ona prisla na obisk, pa tudi ce je to vsak dan, se ne pomeni, da sta zivela skupaj.

Sta skupaj skrbela za gospodinjstvo, hiso/stanovanje, hrano, poloznice?
Nazaj na vrh
Dav80
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 11:54  Odgovori s citatom

Zdravo!

Ona je bila pri meni, včasih cel teden pa je šla domov za kak dan, včasih je bila dva dni tu, dva dni drugje, spet tretjič ni šla domov dva tedna,....zelo različno skratka. Stroškov pri meni ni plačevala koliko in kaj je pa jedla pa niti ne vem, saj sem sam zaradi narave dela ponavadi obedoval v službi, hodil pozno domov. Imela je ključe hiše, tako da je lahko prihajala in odhajala po milji volji. Seveda je imela pri meni tudi svoje reči (obleke, študijski material,...)
Na kakšen način pa se ugotavlja, če sva ali ne živela skupaj kot da sva poročena...priče, plačilo stroškov, prispevki v stanovanje?
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 12:56  Odgovori s citatom

Po vaši zgodbi sodeč,mislim da se zadeva ne more tretirati kot skupno življenje.Menim da ne bi dosegla na sodišču nič.Če pa že,boste pa izpodbijali njene zahteve.Naj dokaže svoja vlaganja oz. delo na vaši nepremičnini.
Nazaj na vrh
Saphir
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 15:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2009 9:28

Za zunajzakonsko skupnost ni bistveno ali ona vlaga kaj ali ne. Bistveno je, da skupaj (delitev dela) skrbita za stvari kot to delajo ljudje, ki zivijo skupaj v zakonski zvezi ali na koruzi. Ce ne dela in ne placuje stroskov, potem drugi pac skrbi za gospodinjstvo, pere perilo, cisti stanovanje ipd.

Gre za razliko med partnerjem in fantom/punco.
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 16:14  Odgovori s citatom

Kolikor razumem,je bila samo delna obiskovalka in ne oseba,ki razen romantičnih trenutkov,za bivšega ni fizično skrbela.

..malo za šalo,malo za res Very Happy
Nazaj na vrh
monaliza
PrispevekObjavljeno: Sob 23 Jun, 2012 22:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

Dav80 je napisal/a:
Pozdravljeni!
Prosim svetujte mi, kaj naj storim. Zgodba je sledeča.
Bil sem v zvezi z dekletom 8 let. Ona je večino časa živela pri meni, ni bila prijavljena na mojem naslovu saj tega nisem želel saj je bila pri meni in doma, odvisno kako se ji je zljubilo. Nimava otrok in nisva bila vezana v zakonsko zvezo. Nikoli od nje nisem zahteval plačila stroškov v mojem domu, imela je vse kar si je zaželela, mirno je lahko študirala.... Sam sem v redni službi že od 20. leta. Po osmih letih sva se razšla, saj so bili najini interesi in zanimanja precej različna, tudi pričakovanja v prihodnosti si niso šla ob boku. Ko sva se razšla, sem se odselil v drug kraj, stanovanje pa oddajam v najem. V novem kraju sem spoznal sebi primerno dekle, s katero sva skupaj sedaj dve leti in se nameravava v jeseni tudi poročiti, imeti družino in vse kar paše zraven. Problemi z bivšo so se začeli eno leto nazaj, ko je dejala, da od mene želi 10.000,00 € za skrb za družino oziroma partnerja in dom, da ji to pripada in če ji tega ne dam bo šla na sodišče. Stalno gnjavi z nekimi SMS sporočili, enkrat da me še vedno ljubi in me vedno bo v naslednjem da bo šla v tožbo če ji ne dam denarja. Sedaj je spustila znesek na 5.000,00 €. Sam si samo želim miru, saj je takšno nadlegovanje z njene strani zelo vnemerjujoča za naju s partnerico. Ker si zaupava ona vse to seveda ve in je seznanjena z dogajanjem.

Prosim povejte mi, ali ima sploh pravno podlago za kakršno koli tožbo? Kaj mi svetujete naj storim. Skrbi me tudi, da ne bo odnehala, četudi ji dam denar, ki ga sicer nimam oziroma bodo sanje o poroki z mojo drago odplavale.

Hvala za odgovor in sprejmite opravičilo za tako dolgo izpoved.

David

Moje mišljenje je, da se prepustite toku.

Operaterju dajajte prijavo na prijavo, naj ji vse cifre zablokirajo.

Vi zamenjajte številko in stvar rešena.

Ugotavlajnje izvenzakonske skupnosti je različno, tudi študentje živijo skupaj par let, a niso v nobeni izvenzakonski skupnosti, čeprav si delijo vse.

Za primer, da vas resnično toži si najdite kup prič (prijatelje, sodelavce...), ki bodo potrjevale, da so bili vsak vikend pri vas, a nje niso nikoli videli.

Tudi večkart med tednom so bili pri vas a je tudi ni bilo.

In vsak vikend ste se zabavali v njihovi družbi, a glejga zlomka tudi takrat nje ni bilo nikjer.

Nekajkrat so vaju videli skupaj na pijači, to je pa tudi vse.
Ali pa ste imeli z njo samo kratko avanturo.
Ali pa je obsedena z vami in vas maltretira, ker imate drugo partnerko s katero se mislite poročiti, njo pa niste hoteli, ker sta si različna.
Ali pa si samo domišlja, da je bila z vami, ker si želi hiše, ki jo imate.
Ali pa ste prijateljem sodelavcem rekli, da vam je všeč a ni za vas, ker bla bla.

Skratka kup variant - za obrambo seveda.

LP Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu