v zadnjem casu se veliko govori o tem, da bi specializanti morali vracati sredstva za specializacijo (za 6 let je to cca 25 000 eur) v primeru, da se ne zaposlijo v regiji, za katero specializirajo, ali Sloveniji.
Ker tovrstnega vracanja denarja ne poznajo v evropskih drzavah, me zanima ali je tovrstna klavzula sploh legalna (legitimna ni, to je jasno). V Nemciji vam npr. po koncu specializacije ponudijo delovno mesto ali pa ne, vi pa lahko sprejmete ali pa ne, brez denarnih kazni ali vracanja sredstev.
Po 6 letih specializacije tako morate ostati v isti regiji/drzavi za se 6 let. V tem casu se lahko veliko spremeni, lahko si ustvarite druzino v drugi drzavi.
Tovrstne zahteve po vracilu denarja oz po tako dolgoletnem delu na enem mestu se mi zdijo nesorazmerne in po mojem mnenju mejijo na krsenje clovekovih pravic.
Citiram:
23. člen
1. Vsakdo ima pravico do dela in proste izbire zaposlitve, do pravičnih in zadovoljivih delovnih pogojev in do varstva pred brezposelnostjo.
Imaš tudi možnost ne specializirati, oz. si specializacijo sam plačat.
Za specializacijo si podpisal pogodbo, v kateri so pač določene zadeve zapisane.
Ni ti bilo treba podpisati, obstajajo tudi zaposlitve za zdravnike brez specializacije.
Ja, je grdo, ampak to je tudi edini način, da bolnica na Ptuju dobi novega zdravnika, vsi bi radi v Lj delali.
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu