Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Hitri pravni nasvet za samo 59,90 EUR
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
chilli4u
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Apr, 2009 14:13  Odgovori s citatom
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Feb 2005 20:11

Ker na forumu včasih kljub prizadevanjem zmanjka pravnega znanja/časa/volje za pravno pomoč, predstavljamo novost, ki so ju uvedli na portalu Pravozatelebane.com: Hitri pravni nasvet.

Storitev omogoča, da preko spleta anonimno pošljete svoje vprašanje ali opišete svoj pravni položaj ali dilemo, ekipa pravnih strokovnjakov pa poskrbi za to, da najkasneje v 3 dneh prejmete kvaliteten, razumljiv in obrazložen odgovor.

Za več informacij o storitvi Hitri pravni nasvet kliknite tukaj.

Nazadnje urejal/a chilli4u Pon 02 Nov, 2009 13:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kmtg
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Maj, 2009 13:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2009 11:20

Žal sem po smrti sestre ostala edinka. Vsaj mislim,da nimam nič polbratov ali polsester, čeprav nikoli ne veš. S partnerjem stanujeva v hiši mojih staršev, kjer sta oče in mama lastnika hiše (vsak 1/2). S partnerjem se bova poročila v mesecu avgustu. Januarja pa pričakujeva naraščaj. Trenutno imam vloženo dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja, saj nameravam urediti mansardo in dozidati prizidek. Projekt plačam jaz. Iz razloga, da bo čimmanjši komunalni prispevek, nam je arhitekt svetoval, da poimenuje na projekt investitorja mamo in očeta. Komunalni prispevek je bil tako oproščen, saj sta priložila dokazilo o plačilu iz leta 1978. Sedaj po pridobitvi gradbenega dovoljenja, pa bi napisali neko pogodbo. Kaj moramo napisati med nami tremi, da ne bo nepotrebnih stroškov in morebitnih kasnejših zapletov? Je dovolj, da na en papir napiše oče in mama, da je po smrti moje premoženje in da je projektna dokumentacija in vložen denar za investicijo plačan s strani mene? Kako se lahko zavarujem do smrti, da me ne moreta vreči ven? Ker vložek bo velik...za obnovo, rekonstrukcijo in dozidavo bo 70tisič EUR. Vem, da bi bilo najbolje, da že sedaj napišeta vse name, sam to v teh časih je težko pričakovati. Kako se lahko zavarujem in mirno spim? Je dovolj doma napisan papir in podpisan s strani nas treh, pa da meni ostane papir? Svetujte mi tako, da bi bilo čimbolj enostavno in že dovolj, da mirno spim in da tako poskrbim za sebe in otroka ter partnerja oz. bodočega moža.
Nazaj na vrh
erazem
PrispevekObjavljeno: Sob 05 Sep, 2009 14:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jun 2006 13:58

Mogoče nekomu, ki se mu res(!) zelo mudi splača dat 50€. Drugače pa je tarifa vsakega advokata takšna....
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Jun, 2010 11:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Tarifa odvetnikov je nižja. Pa še vprašaš ga vse živo in ti pobere 20 do 30 EUR. No ja nekateri tudi več.
Nazaj na vrh
chilli4u
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Jun, 2010 12:34  Odgovori s citatom
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Feb 2005 20:11

Tarifa dobrih odvetnikov je 200 EUR + DDV. Upokojeni odvetnik Lojze iz Spodnjih Fukovcev pa svetuje tudi za dve pivi. Ko voli, nek izvoli.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Jun, 2010 13:36  Odgovori s citatom

Primerjava dobrih odvetnikov in skupine iz reklame je primerjanje jabolk in hrušk. Isto kot navadnega odvetnika in skupine iz reklame. Voli, izvoli, se strinjam. Edini dvom mi je pojem dobrega odvetnika, kjer se mi zdi, da si 200+ privoščijo medijsko odmevni odv., ki so daleč od tega, da bi bili tudi dobri. So tudi izjeme.
Nazaj na vrh
Spraševalec
PrispevekObjavljeno: Sob 26 Mar, 2011 20:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 18:03

Kar nekaj pravnih nasvetov vam je dolžan dati katerikoli notar zastonj, le do njega je potrebno stopiti.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 25 Maj, 2011 13:54  Odgovori s citatom

Dolžan ni noben notar nič. Jaz jih dajem po 20, pa nisem notar, kar pridite, he he.
Nazaj na vrh
doc1
PrispevekObjavljeno: Čet 06 Dec, 2012 9:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 13:38

Pozdravljeni.

Notar Vam bo dal nasvet za 20 - 30 €, ker za uro računa 50 €. Možnosti, ki jih vidim sta dve. ena je ta, da vam starši dajo stavbno pravico ali drugače povedano pravico graditi na njihovi lastnini. Druga možnost je, da vam lastnino (''vašo'') prenesejo z darilno pogodbo, ki je v prvem dednem redu prosta davka.

l.p.
Nazaj na vrh
tinkopolovinko
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Feb, 2013 23:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 11:28

Glede na to, da računate, ali jamčite tudi za pravilnost nasvetov ali zgolj za hitrost? Za 60 EUR jaz že tožbo napišem Smile

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu