Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Zastaranje se pretrga?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Florjana Volk
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2011 20:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2011 20:20

Dolžnik MOL mi je v dopisu v letu 2009 potrdil, da je prejemal najemnine, ki mu jih je nakazovalo podjetje SPL, čeprav bi te morala prejemati jaz kot dedinja denacionalizacijske upravičenke. To so najemnine za leta 1995 do 2000. Ali je s to potrditvijo prejemanja najemnin, čeprav je potekel daljši čas od prejetih najemnin, v skladu z 364. čl.OZ pretrgal zastaralni rok ali ne, saj je to potrdil v letu 2009?
LP Jana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2011 23:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Nič ni videti, da bi pripoznal terjatev. Če bi napisal, sem dolžan, bi to bilo to, če pa napiše, sem prejel, pa to ni to.
Nazaj na vrh
klemenb
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Feb, 2013 0:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jun 2009 16:41

Mene pa zanima naslednje glede pretrganja zastaranja.
Upnik zahteva poplačilo del na objektu (etažna lastnina) za katera mu nismo dali soglasja in je s temi deli (streha, izdelava mansarde...) začel zaradi nadaljne prodaje stanovanj v etažah, katerih lastnik je. Dela so bila opravljena spomladi 2006. Maja 2012 smo imeli zapuščino glede naše etaže, ki je zdaj v celoti naša last. Začetek zapušč. potopka je bil konec l. 2004, upnik pa je vložil terjatve na zapuščino l. 2008. Sodišče je upnika napotilo na civilno tožbo in se o terjatvi ni izrekalo.
Ali je s tem, ko je upnik vložil terjatev na zapuščino in ki jo je sodišče obravnavalo a ne odločilo o njej pretrgan zastaralni rok?

Hvala
Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
tinkopolovinko
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Feb, 2013 14:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 11:28

klemenb je napisal/a:
Mene pa zanima naslednje glede pretrganja zastaranja.
Upnik zahteva poplačilo del na objektu (etažna lastnina) za katera mu nismo dali soglasja in je s temi deli (streha, izdelava mansarde...) začel zaradi nadaljne prodaje stanovanj v etažah, katerih lastnik je. Dela so bila opravljena spomladi 2006. Maja 2012 smo imeli zapuščino glede naše etaže, ki je zdaj v celoti naša last. Začetek zapušč. potopka je bil konec l. 2004, upnik pa je vložil terjatve na zapuščino l. 2008. Sodišče je upnika napotilo na civilno tožbo in se o terjatvi ni izrekalo.
Ali je s tem, ko je upnik vložil terjatev na zapuščino in ki jo je sodišče obravnavalo a ne odločilo o njej pretrgan zastaralni rok?

Hvala
Lep pozdrav.

Po mojem da ne.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu