zanima me pod kaksnimi pogoji oziroma dokaznimi standardi lahko policija pridobi tvoje podatke o telefonskih pogovorih ter sms sporocilih ter kdaj se to lahko uporabi kot dokaz zoper tebe?
pa zanima me, ce je poskus goljufije kazniv v primeru, da je ostalo samo pri poizkusu ter kaksna je kazen?
Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.
3) Če je z dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročena majhna premoženjska škoda in je šlo storilcu za to, da pridobi majhno premoženjsko korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
V primeru goljufije v 3. odstavku piše, da če je pridobljena majhna premoženjska korist se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom enega leta
sedaj me pa zanima konkretno kako je v zvezi, če ostane samo pri poskusu goljufije, kjer je šlo storilcu za majhno korist vendar je dejansko ni pridobil ampak je ostalo samo pri poizkusu pridobitve te koristi?
Če je šlo za primer iz tretjega odstavka, potem je zagrožena kazen do enega leta. Če je dejanje ostalo pri poskusu, potem se lahko kaznuje z zaporom do enega leta, ali mileje. Praviloma se torej za poskus kaznuje mileje.
Kakšna pa bo kazen v konkretnem primeru je, kot rečeno, odvisno od okoliščin primera.
Ja samo v zakoniku pise, da je poskus kazniv, ce je predpisana kazen zapora 3 leta ali vec, v primeru 211.clena 3.odstavka pa je predpisana kazen do enega leta, je potem poskus kazniv ? Oziroma, ali se poskus navezuje na temeljno dejanje, kjer je kazen 3 leta zapora?
Oziroma, kdaj se steje, da naklepno dejanje goljufije ni dokoncano in se smatra za poizkus? Takrat, kadar ni izrazen namen ali ko ni pridobljena korist, sprasujem za manjsko premozenjsko korist?
Pa se zanima me sledece, kje v zakonu je predpisano pod kaksnimi razlogi ti lahko preverjajo vsebino SMS sporocil ter bancne vloge na racunu? So dovolj razlogi za sum ter za kaksna kazniva dejanja lahko to opravijo?
Kaksna je razlika med razlogi za sum ter utemeljenimi razlogi za sum, vecja stopnja verjetnosti ampak kaj to pomeni v praksi? zasezeni predmeti pri preiskavi, obvestila pric, kaksni morajo biti dokazi?
Pomembno je tudi, da se je prvotni naklep nanašal na pridobitev prav majhne premoženjske koristi. Če si je storilec prizadeval dobiti "kolikor se pač le da", ne pa "zgolj majhne premoženjske koristi", potem ne gre za primer iz 3. odstavka.
Če prav vem, se smsi za nazaj ne hranijo. Prestrezanje smsjev ureja poglavje prikritih preiskovalnih ukrepov v zkp. Za vpogled v vsebino komunikacije je dokazni standard utemeljeni razlogi za sum.
Za vpogled kronologije komunikacije (ne vsebine!) so potrebni razlogi za sum. Kronologija predstavlja kdaj je bil sms poslan na katero številko in podobno, ne pa kaj je pisalo.
Glede nabora kd za katera pridejo ppu v upoštev glej zkp.
Razlika med standardoma je v stopnji verjetnosti. V praksi se to kaže kot ali količina dokazov in/ali kakovost dokazov. Ni forumule, ampak vrednotenje.
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu