Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Neetično ravnanje zdravnice
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Seana1
PrispevekObjavljeno: Tor 22 Mar, 2011 14:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2011 14:00

(Opomba: isti članek sem objavila v rubriki delovno pravo, saj menim, da spada v obe področji) Leta 2007 sem se tri mesece (junij, julij in avgust) zdravila na psihiatriji. Med tem časom je moja delodajalka mojemu očetu, ko je šel k njej na pogovor rekla, da naj jaz samovoljno odstopim od pogodbe zaradi nezmožnosti. Naj povem, da je bila to služba preko javnih del v humanitarni ustanovi, pogodba je bila podpisana za delo od 1.3.2007 do 31.12 2007. Jaz na to nisem pristala, saj sem se ves čas zdravljenja prizadevala za čim boljše okrevanje in se zelo trudila za to in da grem čim prej delat. Za delo sem bila sposobna, zdravnica - psihiatrinja mi je izdala spričevalo o delazmožnosti in tudi sama sem se počutila čisto v redu in sposobna, pripravljena delati, kar je bil cilj terapije. Ko sem se po koncu bolniške srečala z mojo delodajalko-šefico-je ta od mene grobo verbalno hotela izsiliti da odstopim od pogodbe, kar me je izjemno prizadelo. Nato me je z veliko muko poslala na preventivni zdravniški pregled. Ko sem prišla v ambulanto medicine dela, mi je zdravnica medicine dela že na vratnih rekla, da sem jo razočarala. Potem sem vprašala s čim in ni natančno znala odgovorit. Potem mi je grobo, agresivno vsaj 10 krat rekla, da sem nasposobna za delo in se zraven sklicevala na nek člen, po katerem mi ona lahko takoj, brez pregleda, izda negativno zdravniško spričevalo. Zraven je bila še medicinska sestra v tej ambulanti. Potem sem ji jaz rekla, da sem bila na zdravljenju zato, da se pozdravim, poleg tega v času zdravljenja nisem bila psihotična. Potem sem jaz vztrajala, da naj me pošlje na psihoteste in je na to po dolgem času pristala. Opravila sem jih in so bili vsi v mejah normale. (Ob tem šoku sem izgubila menstruacijo). Ko sem se vrnila na delo, sem opravljala manj zahtevna dela. Zdravnici medicine dela sem pisala osebno pismo, v katerem sem izpovedala svoje občutke od njenem vedenju in dejanju. O tem, ali je to pismo prejela, sam jo vprašala čez slabo leto, ko je bila dežurna zdravnica za cel zdravstveni dom med vikendom in je to zanikala. Mislim, da ga je prejela in tudi, da je delodajalka takrat apelirala na zdravnico, da naj mi ne izda pozitivnega spričevala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
regoc
PrispevekObjavljeno: Sre 01 Maj, 2013 8:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2013 8:26

A je to možno da ti od 22 marca nihče ni odgovoril?
Mi lahko poveš katera zdravnica ti je dala odločbo o delazmožnosti?
Jaz imam podobne težave.
Hvala!
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Pet 10 Maj, 2013 0:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Zdravnik MDPŠ ti izda zdr. spričevalo v skladu s svojo strokovno oceno.
Zdravniški pregled mora biti opravljen pred nastop delovnega razmerja.
Zloraba vstopa v zavarovanje se civilno preganja s strani ZZZS, ZPIZ v tem primeru ne priznava pravic. Zato je pomembno, da imajo zdravniki kritje.
Zoper zdr. spričevalo je dopustna pritožba na lastne stroške (glej pravilnik o preventivnih ...).
Ker je prisotna cehovska solidarnost, je v mejnih primerih iluzorno pričakovati drugačno odločitev.
Zaradi neetičnega ravnanja je možna pritožba na pravni-etični odbor zdravniške zbornice.
Če gre za izvajalca zdr. storitev tudi preko zastopnika pacientovih pravic.

Polemizirati z zdravnikom pa se mi zdi nesmiselno.
Nazaj na vrh
regoc
PrispevekObjavljeno: Ned 12 Maj, 2013 12:55  Odgovori s citatom

meni je rečeno, ko sem pravkar to rekla , da je to RAZLOG moje bolezni!
El Juero, a jemljete tudi vi kakšna zdravila?

Kom naj se obrmem?
A kdo tukaj misli da je kom v INTERESU da nekateri ne delamo, ali to delajo izključno zato ker niso pametni?

Prosim za odovor res.
Več let se se trudila da kljub temu najdem službo-pa nisem uspela.
Nisem kongliktna, ampak zdaj vidim da drugače ne gre.
Hvala Vam!
Nazaj na vrh
darko32
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Okt, 2013 17:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Sep 2013 10:23

Dogaja se, da medicina dela po naročilo delodajalcev pišejo izvide v več verzijah in se tako ščitijo pred kazenskimi pregoni.

Nekateri zdravniki medicine dela pišejo eno verzijo za tistega, ki so ga pregledali in mu to izročijo.

VSebinsko pa z drugim izvidom v kombinaciji z delovno dokumentacijo napišejo delodalcu popolnoma nasprotno mnenje. TAko ovirajo pridobivanje neodvisnega mnenja, kar posledično potegne še zastaralne roke.

Zato bi bilo dobro to področje malo bolj natančno pregledati.
Nazaj na vrh
regoc
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Okt, 2013 21:08  Odgovori s citatom

Čakajte malo...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo