Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  dovoljeno delo invalidu III kategorije
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
majda bahun
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Feb, 2014 12:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2014 12:48

Sem invalid III. kategorije z fizično omejitvijo 10kg in polni delavni čas. Delam v javnem sektorju. Delam tudi ob sobotah nedeljah praznikih po 12 ur in v vseh treh turnusih.Zanima me ali moram delati tudi nadure in vcasih se mojih delavnih ur na mesec nabere tudi 200 ali vec. Ali lahko kdaj odklonim delo ce imam vec ur kot jih mesec dopušča.Sprasujem zato ker me ves čas kličejo nazaj na delo ne glede na to če sem prosta iz nočne službe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Feb, 2014 14:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

12ur delaš, 12 si fraj. brez izgovorov. če pa delaš še kaj več, pa je odvisno od tebe.
Nazaj na vrh
vesnalozak
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Feb, 2014 16:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:20

Predvidevam da imate delovni čas neenakomerno razporejen, kar je ok, če je to dogovorjeno v pogodbi o zaposlitvi; je pa potrebno pri takšnem delu upoštevati zakonske omejitve oz. omejitve po kolektivni pogodbi, ki velja za vašega delodajalca
četudi ste v določenem mesecu opravili več ur ('nadure'), je pri neenakomerni razporeditvi delovnega časa omejitev 56 ur na teden, ki pa se gleda glede na neko povprečje v 6 mesecih (torej lahko se zgodi, da jih je kak teden še več, če jih je potem v naslednjem obdobju manj).
Torej če se obseg dela (v nekem obdobju delate več, potem pa v drugem toliko manj) na koncu izravna, tega ni mogoče šteti kot nadure;
če pa jih je tudi po takšnem preračunu in prostih dnevih vseeno preveč, vam jih mora delodajalec plačati.
sicer pa velja, da vam lahko delodajalec nadurno delo odredi le v izrednih primerih.. in ne kar vsak dan le zato, ker sam ne zna dobro organizirati dela. Opozorite ga na to, da se z nadurnim delom ne strinjate...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu