Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Začasne odredbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
stadion
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Apr, 2014 10:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2007 15:13

No pred 3 tedni sem prejel začasno odredbo ki jo je predlagala tožeča stranka. Pisal je v obrazložitvi da so jo pred izdajo poslal tudi toženi stranki, a da na dopis ni odgovorila in zato so, kot so napisal v 6. točko obrazložitve, izdal odredbo, ker je tožeča stranka utemeljila nepopravljivo škodo. (pravna podlaga 2odstavek 32. zus-1)

Sočasno z izdano odredbo sem kopijo dobil tudi jaz, kot stranka z interesom. Na njo sem odgovoril...a kar me je začudilo, odvetnica je rekla da potrebuje le dve pritožbi in 2x dokazi.

Pa se ne morem zjasnit zakaj? Jaz + tožeča + tožena + sodišče..a niso to 3 vloge?

Sem klical na up.sodišče in pravjo da je prišel naš spis na vrhovno 7 dni potem ko sem pritožbo poslal...Rekla je da so prej poslal v odgovor ostalim strankam. Jaz pa se sprašujem, katerim strankam pa? Tožeči stranki tudi? Mene ni noben nič vprašal če se strinjam ko je tožeća stranka zahtevala odredbo.

Glede na to da je dala le dve kopiji bi si mislil da je bla ena za toženo in ena za sodišče in da tožeča stranka ni prejela pritožbe, vem pa ne ker nikjer nič ne piše. Razen v načelu kontradiktornosti, ki pa pri izdaji začasne odredbe ni bilo upoštevano.

Nazadnje urejal/a stadion Sob 12 Apr, 2014 13:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stadion
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Apr, 2014 13:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2007 15:13

Še bonus vprašanje:

Če druga stopnja (ministrstvo) izda ugotovitveno in dokončno odločbo, in na podlagi le te takoj po vročitvi odločbe samo uredi pravo razmerje v registru nazaj tako kot je bilo .... ali je potem izdaja začasne odredbe (2. odstavek 32-zus-1 - ki zgolj zadrži izvajanje pravo akta, sploh dopustna.

Občutek mi pravi da bi morala biti izdana ureditvena odredba.

I Up 979/2005

Pritožba je utemeljena.

Ker je v upravnem sporu izpodbijani upravni akt že izvršen, saj razmerje, urejeno v njem, čeprav je še pravo, pravno učinkuje, izdaja začasne odredbe po 1. odstavku 69. člena v zvezi z 2.
odstavkom 30. člena ZUS niti ni možna. Pač pa je mogoče predlog tožeče stranke obravnavati po 2. odstavku 69. člena ZUS. Namen po tej določbi ni v začasnem zadržanju izvršitve v upravnem sporu izpodbijanega akta, ampak v začasni ureditvi stanja glede na pravo pravno razmerje, če se ta ureditev, predvsem pri trajajočih pravnih razmerjih verjetno izkaže za potrebno, da se odvrnejo hujše škodljive posledice ali grozeče nasilje. Tudi iz zahteve tožeče stranke, v kateri je kot podlago za izdajo začasne odredbe navajala 69. člen ZUS, izhaja, da je izrecno zahtevala začasno ureditev stanja, glede na pravo pravno razmerje, zaradi odvrnitve hujših škodljivih posledic (že vpisani slušatelji ne bi mogli nadaljevati študija).

Zato bi moralo sodišče prve stopnje, glede na navedeno, zahtevano začasno ureditev presojati po 2. in ne po 1. odstavku 69. člena ZUS. Ker tega ni storilo, je zaradi zmotne uporabe materialnega prava dejansko stanje ostalo nepopolno ugotovljeno. Zato je pritožbeno sodišče na podlagi 355. člena ZPP v zvezi s 1. odstavkom 16. člena ZUS pritožbi ugodilo, izpodbijani sklep razveljavilo in vrnilo zadevo sodišču prve stopnje v novo sojenje.

Po določbi 3. odstavka 165. člena ZPP v zvezi s 1. odstavkom 16.
člena ZUS se odločitev o stroških postopka v zvezi s pravnim sredstvom pridrži za končno odločbo.

A prav razumem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu