Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
maxx
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Maj, 2014 17:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 14:04

V petek je moj delodajalec prejel Potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti izvršbe zoper mene, ki pa je nikdar nisem prejel. Kot sem lahko razbral iz potrdila mi je bila izvršba poslana na naslov, kjer ne prebivam že več let (cca 6 let).

Kaj lahko storim? Lahko kako izpodbijam pravnomočnost in izvršljivost izvršbe glede na to, da mi izvršba ni bila nikoli izročena in posledično nisem mogel niti ugovarjati, saj je bila poslana na naslov, ki ni moje bivališče? Namreč potrdilo o pravnomočnosti so poslali tudi izvršitelju.

Kaj lahko storim oziroma kako naj ukrepam?

izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Maj, 2014 21:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

maxx je napisal/a:
V petek je moj delodajalec prejel Potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti izvršbe zoper mene, ki pa je nikdar nisem prejel. Kot sem lahko razbral iz potrdila mi je bila izvršba poslana na naslov, kjer ne prebivam že več let (cca 6 let).

dolžnik nikdar ne prejme potrdila o pravnomočnosti in izvršljivosti. Glede naslova pa poglejte kje ste bili prijavljeni, ko je upnik podal predlog za izvršbo
maxx je napisal/a:
Kaj lahko storim? Lahko kako izpodbijam pravnomočnost in izvršljivost izvršbe glede na to, da mi izvršba ni bila nikoli izročena in posledično nisem mogel niti ugovarjati, saj je bila poslana na naslov, ki ni moje bivališče? Namreč potrdilo o pravnomočnosti so poslali tudi izvršitelju.
Kaj lahko storim oziroma kako naj ukrepam?

pojdite na sodišče in poglejte v spis

maxx
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 9:28  Odgovori s citatom

Saj nisem trdil, da sem jaz prejel potrdilo o pravnomočnosti. Prejel ga je moj delodajalec (ki je dolžnikov dolžnik) in mi ga pokazal.

Izvršba je bila vložena preko COVL-a letos, na moj stari naslov, kjer ne prebivam že vsaj 6 let.

maxx
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 9:29  Odgovori s citatom

Saj nisem trdil, da sem jaz prejel potrdilo o pravnomočnosti. Prejel ga je moj delodajalec (ki je dolžnikov dolžnik) in mi ga pokazal.

Izvršba je bila vložena preko COVL-a letos, na moj stari naslov, kjer ne prebivam že vsaj 6 let.

izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 9:34  Odgovori s citatom

v prvem postu se napisali:
"V petek je moj delodajalec prejel Potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti izvršbe zoper mene, ki pa je nikdar nisem prejel."

glede prebivališča pa je pomembno kje ste prijavljeni (po CRP) in ne kje dejansko živite

maxx
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 9:42  Odgovori s citatom

Dobro, bom še enkrat: v petek je moj delodajalec dobil potrdilo v katerem piše, da je ta in ta izvršba, z dne .... pravnomočna in izvršljiva, dolžniku pa vročena dne ......

Jaz pa te izvršbe NISEM prejel in ker v tekstu piše: v izvršilini zadevi zoper .... naslov ..... vidim, da mi je bila poslana na naslov, kjer NE prebivam in NISEM prijavljen že cca 6 let.

Delodajalec mi je potrdilo pokazal, saj bo izvršbo moral izvrševat. Mi je pa hecno da tudi delodajalec ni prej ničesar dobil, samo tole potrdilo, da je izvršba pravnomočna in izvršljiva. Videti pa je, kot da je poslana mojemu delodajalcu, banki in izvršitelju.

Zato me zanima kako je zdaj s tem. Zdaj nisem imel možnosti niti ugovarjati, ker mi sklep ni bil vročen in je zdaj vse tako daleč, da sem najbrž zamudil vse roke. Kako lahko zdaj izpodbijam, da bi se moral upnik bolj natančno pozanimati kje prebivam?

izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 10:10  Odgovori s citatom

kot sem že zapisal, pojdite na sodišče in poglejte v spis, tam boste vse izvedeli in na osnovi tega dalje postopali

vesnalozak
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Maj, 2014 10:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:20

čim prej poglejte v spis, si pridobite izvod sklepa o izvršbi

nato lahko predlagate vrnitev v prejšnje stanje (da je bilo vročeno - puščeno na napačnem naslovu je lahko opravičljiv razlog za zamudo)
skupaj s predlogom za vrnitev pa morate vložiti ugovor zoper sklep, predlog za razveljavitev potrdila o pravnomočnosti in izvršljivosti, predlagate pa še delni odlog izvršbe, dokler ne bo odločeno o vrnitvi v prejšnje stanje
če bo sodišče predlogu ugodilo, bo odločalo o ugovoru (v katerem boste utemeljili, zakaj predlog za izvršbo ni utemeljen;)

pri tem pazite na roke - predlog za vrnitev v prejšnje stanje je treba vložiti v petnajstih dneh od dneva, ko je prenehal vzrok, zaradi katerega je stranka zamudila narok ali rok; če je stranka šele pozneje zvedela za zamudo, pa od dneva, ko je za to zvedela (torej 15 dni odkar vas je delodajalec obvestil o prejemu potrdila o pravnomočnosti, na podlagi katerega vam bo trgal od plače)

več o tem je razvidno iz ZIZ in ZPP
pa veliko sreče!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maxx
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Maj, 2014 17:50  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za pomoč. Sem sicer sam spesnil, ampak priložil sem kopijo potnega lista, kjer je lepo razvidno moje stalno bivališče in srčno upam, da bodo moj ugovor upoštevali.

muzo
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Maj, 2014 10:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 13:02
Kraj: goriška

na potnem listu je lahko naslov ki ni dejanski priložit bi moral potrdilo upravne enote kjer piše da ste prijavljeni na tem naslovu od ........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
maxx
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Maj, 2014 19:28  Odgovori s citatom

Ja jaz sem zdaj priložil le kopijo potnega lista, ker drugega nisem imel, sem pa v ugovoru napisal, da prosim sodišče, da naj pridobi potrdilo iz uradnih evidenc iz katerega bo razvidno, da že dalj časa ne prebivam na naslovu kamor so mi pošto pošiljali.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu