Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  odškodnina, napaka-zaplet
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nena12
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Maj, 2014 14:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Ponovno iščem pomoč, prosim, nujno.

Bila je poškodba, v katero nihče od zdravnikov ni verjel, dokler nisem sama prinesla izvide preiskav, kamor bi me morali poslati zdravniki, če bi le prisluhnili/verjeli težavam ter mojim besedam, kaj me pesti, kaj se mi dogaja. Ob vsej hitrosti v našem zdravstvu je tudi kasnejši rutinski (po zdravnikovih besedah) poseg bil opravljen skoraj leto dni po poškodbi.

No, nato pa se je pri tem "rutinskem" posegu zalomilo. Po besedah operaterja je bil sklep v slabšem stanju kot so predvidevali (ponoven dokaz, da me niso poslušali, da imam precejšnje težave), zato je prišlo do poškodbe živcev. In seveda - preden sem PONOVNO dokazala zdravniku, da se moti, ko mi govori da je vse v moji glavi, je preteklo precej mesecev. Moje težave pa ogromne, nesposobnost samostojnega življenja (hoja, vožnja avta, peklenske pekoče bolečine, pol noge se ne čuti,....). Zaradi vseh bojev z zdravniki sem poiskala pomoč varuha pacientovih pravic, vsa srečanja z zdravniki so bila brez koristi, tako je šla zadeva naprej. Vendar kakor kaže, bo potrebna pomoč odvetnika, kajti kljub vsem dokazom se bolnica ter zdravniki izgovarjajo, da je to pač normalen zaplet pri določenem procentu operacij (trdim, da če bi me pravočasno operirali do tega ne bi prišlo, ker sklep ne bi bil v tako slabem stanju), da pa je moja kvaliteta življenja na dnu, finančno pod dnom, saj nisem sposobna za nobeno delo..... to njih ne zanima.
Pri drugem zdravniku sem opravila dodatne preiskave ki so pokazale, da je potrebna rekonstrukcija živcev. Kako bo uspešna rekonstrukcija se ne ve, saj je minilo že precej časa od poškodbe MED operacijo, vmes so mišice že pričele propadati (tudi izvid, da je do tega prišlo zaradi poškodbe živcev!!).
Skratka - očitno bo potreben odvetnik, saj imam v rokah vse dokaze, še vedno pa trdijo, da ni krivda niti malo na njihovi strani.
Psihično sem na psu, finančno tudi (brez vseh prihodkov, brez zaposlitve ter vprašanje, če bom še kdaj lahko delala-odvisno od uspeha rekonstrukcije živca)... Vse skupaj se vleče že ne mesece, ampak bo že leta.
Pozna kdo kakšnega odvetnika, ki bi bil sposoben izpeljat primer v mojo korist? Sprva sem zahtevala samo moralno zadoščenje o priznanju krivde, sedaj bom zahtevala še odškodnino, poigravam pa se tudi z mislijo, da dam vse skupaj v javnost, novinarjem, saj imam dovolj, da plačujemo zdravstvo, zdravnike, ki potem na tako aroganten način igrajo bogove.
Zdaj ponovno čakam na pregled ter poseg, časovno so vsi povedali da so že zadnje sekunde preden bo popolnoma prepozno - ampak..... Ker življenje ni ogroženo pač moraš čakati, da pa ob tem izgubljaš na kvaliteti življenja (morebiti celo lahko izgubim na koncu ud!!) - to pa ni važno. Lahko počakam, po mnenju zdravstva. In naša država to dovoli. Vem, da v tujini bi zadeva bila že zaključena, plačana odškodnina brez da bi jo osebno zahtevala... Tukaj pa se nategujemo mesece in mesece, kot da se gremo igrico kaj je bilo prej - kokoš ali jajce?! Tam se namreč nikoli ne ve točno, pri meni pa je vse jasno!
Imel kdo podoben primer, ve za kakšnega odvetnika - res prosim za pomoč, preden končam kje pod pomirjevali na kakšnem zaprtem oddelku Embarassed Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu