Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Neupoštevanje pogodbe iz javnega razpisa
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
darkoslacek
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jun, 2014 16:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2014 16:28

Pozdravljeni!
Z javnim zavodom imam sklenjeno veljavno pogodbo na osnovi javnega razpisa, na katerem sem bil izbran kot najugonejši ponudnik za dobo enega leta. Sedaj, po ca. pol leta uspešnega sodelovanja (tako sem vsaj jaz mislil), sem ugotovil, da naročnik oddaja dela, ki so bila predmet javnega razpisa nekaterim drugim, na razpis neprijavljenim izvajalcem. Ko sem jih soočil s tem, sem dobil obrazlago, da gre za sponzorstvo, pokroviteljstvo oz. da so ugodnejši od mene in, da morajo gospodarnejše ravnati. Na razpis za ta sklop sva se prijavila dva ponudnika, pri čemer sem bil skoraj pol cenejši od konkurenta in zato upravičeno izbran. Sedaj nekatera dela izvaja čisto tretji, za katerega sem ugotovil, da je v zelo! dobri navezi z naročnikom.
Mi lahko prosim pomagate z nasvetom, kaj storiti oz. kam podati prijavo za to, po moje, nezakonito in koruptivno dejanje?
Lep pozdrav, Darko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jun, 2014 17:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

KPK, nato k odvetniku in tožba.

darkoslacek
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Jun, 2014 8:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2014 16:28

Zahvaljujem se za odgovor. Če izvzamemo mojo subjektivno oceno o koruptivnem dejanju in se omejimo zgolj na nezakonito ravnanje in nespoštovanje veljavne pogodbe, je za to tudi pristojen kakšen državni organ (morda tožilstvo) ali lahko to uveljavljam samo preko svojega odvetnika s tožbo? Rad bi se izognil dolgotrajnemu in dragemu pravdanju na tej in oni instanci, saj se mi, kljub materialnemu oškodovanju mojega podjetja, ne gre za nobeno odškodnino temveč le za uvid naročnika, da je ravnal nezakonito in, da se za to zagovarja pred zakonom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu