Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  poziv na sodišče iz tujine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
alfi
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Jul, 2014 21:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2014 21:41

Najprej, bi vas vse lepo pozdravil in vas tudi povprašal za nasvet.

Situacija je naslednja.

Pred kakšnima dvema mesecema sem preko ebaya zmagal na eni od licitacij, za katero sem šele kasneje videl, da uporabnik nima možnosti nakazila preko paypala ampak samo nakazilo na TRR.

Ker sem naredil iskreno napako in sem se zaradi te prodajalcu tudi večkrat opravičil, mi je on seveda nazaj grozil s tožbo.

Takrat sem mu tudi ponudil opcijo da si ustvari paypal račun in bom ta denar tudi nemudoma nakazal (šlo se je za cca 250e), pa se prodajalec ni strinjal.

Sedaj sem dobil v kaslc obvestilo o prispeli pošiljki iz tujine, ki jo moram prevzeti v 15 dneh, če ne se zadeva vrne pošiljatelju (obkroženo je navadno pismo)

Moje vprašanje se glasi, ali je možno, da je to poziv na sodišče? Ali naj grem dvignat pošto ali ne?

Jutri dopoldne bom nemudoma kontaktiral odvetnico, a mi sedaj ne da miru vse skupaj.

Hvala za vašo pomoč.

PS: Sedaj sem se spomnil, da sem 3 tedne nazaj iz ebaya naročil eno stvar iz Kitajske in bi mogoče lahko bilo tudi to Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Jul, 2014 8:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Če je navadno pismo, potem si dobil listek samo zato, ker pač ni šlo v nabiralnik.
Pojdi na pošto, pokaži listek, dobiš zadevo, pa nihče si ne zabeleži, da ti je bilo dostavljeno (ni priporočeno).
Ne komplicirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu