Avtor Sporočilo
<  Davčno pravo  ~  prost.dodatno pokojninsko zavarovanje-dohodnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tatjanadoh
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Jul, 2014 16:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jul 2014 16:43

Pozdravljeni!
Nekaj let sem imela sklenjeni dve zavarovanji za prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje (eno v podjetju, drugo pa sem plačevala sama iz svojih prihrankov oz. zasluženih sredstev, od katerih sem ob prejemu že plačala dohodnino). Podjetje mi plačuje zavarovanje do predpisanih 5,844%, kolikor si lahko upošteva kot svojo davčno olajšavo, zato mojih osebnih vplačil po drugi polici nisem mogla uveljavljati kot davčno olajšavo pri moji dohodnini. V letu 2012 sem se odločila, da svojo drugo polico, ki sem jo plačevala sama, prekinem in zahtevam izplačilo privarčevanih sredstev. Ob izplačilu mi je pokojninska družba obračunala dohodnino od celotnega izplačanega zneska, DURS pa je v informativnem izračunu dohodnine kot osnovo za obračun dohodnine upoštevala celotno izplačilo pokojninske družbe in ni upoštevala, da od mojih vplačil ni bila v preteklih letih upoštevana olajšava. Torej sem od mojih sredstev plačala dohodnino dvakrat: najprej ob izplačilu plače, nato pa še ob izplačilu PDPZ.
Na informativni izračun dohodnine za leto 2012 sem vložila ugovor, ki ni bil upoštevan in DURS mi je izdala odločbo. Nanjo sem se pritožila na 2. stopnjo, ki je mojo pritožbo tudi zavrnila, češ da 15. člen ZDoh-2 določa, da se fizični osebi obdavčijo vsi dohodki, ki jih je prejela v letu. Na ta odgovor je možno vložiti tožbo na Upravno sodišče v roku 30 dni od prejema odgovora. Ta rok se izteče v začetku avgusta.
Zanima me vaše mnenje o smiselnosti vlaganja tožbe na Upravno sodišče. Sicer 15. člen ZDoh-2 res govori o tem, da morajo biti obdavčeni vsi dohodki, ki sem jih prejela v letu, vendar pa je prišlo v mojem primeru do dvojne obdavčitve. Ali menite, da je možno, da bi Upravno sodišče ugodno rešilo mojo zadevo? Ali mogoče obstaja kakšna druga možnost za ugodno rešitev moje zadeve?
Prosim vas za hiter odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Davčno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu