Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  Carina, ponarejeno blago in stroški
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lukos
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Apr, 2014 1:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2014 0:59

Pozdravljeni,

Na Vas se obračam z željo po informaciji.

In sicer se mi je zgodilo, da je na moj naslov prispela pošiljka carinske uprave o paketu. Nanj nisem odgovarjal, torej nisem posredoval računa o nakupu, nato pa so mi na dom poslali odločbo o začasnem zadržanju blaga, s sumom, da je le to ponarejeno. Mene pa smatrajo kot deklaranta, kjer navajajo moj naslov napačno - z vrinjeno črko.

Sedaj mi je zastopniško podjetje za to firmo-izdelek poslalo pismo, naj poravnam 60€ (pavšal) pravnih in stroškov uničenja, če-ne mi sledi tožba za nastale stroške v zvezi z uničenjem tega izdelkom.

Naj omenim še, da carinska uprava in to zastopniško podjetje narobe navaja moj naslov (očitno ga je tudi pošiljatelj), saj se je vrinila črka v sam naslov (ime in občina sta pravilni).

Zanima me kakšne so moje opcije, glede na to, da se nisem izjavljal, da sem blago naročil, plačal, ter da se je v naslov deklaranta vrinila črka.

Priporočeno pošto car. u. sem sprejel in podpisal (tudi tam napačen naslov- vrinjena črka v naslovu). Pismo podjetja je prišlo nepriporočeno (tudi na napačen naslov, vendar v moj nabiralnik)

Hvala vsem za mnenje in lep dan Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Apr, 2014 8:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

lukos je napisal/a:

Naj omenim še, da carinska uprava in to zastopniško podjetje narobe navaja moj naslov (očitno ga je tudi pošiljatelj), saj se je vrinila črka v sam naslov (ime in občina sta pravilni).

Misliš, da vrinjena črka na karkoli vpliva?

Informacije so ti poslalil. Tam je vse pisalo, da bi lahko pravočasno reagiral.

PrispevekObjavljeno: Sre 30 Apr, 2014 10:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2014 0:59

Vpliva lahko to, da se na pošto nisem javil. Ali pač ne?

Torej naj bi lahko sklepali, da blaga nisem naročil. V kolikor to ne velja, potem lahko vsakdo odgovarja za pošto katera je naslovljena nanj (ali vsaj približno), bodisi da gre za ponarejeno blago, ali nedovoljeno substanco?

Sprašujem, ker ne vem Smile
Nazaj na vrh
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Maj, 2014 19:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Uradna verzija bo verjetno, da je možnost, da je nekdo na tvoj naslov nekaj naročil, skoraj nična.

Enako npr. da bi nekdo slučajno uganil tvoj IP naslov. Ko dokažeš, da se to da, pa je potem druga zgodba. Kaj točno pa je bilo v paketu?
Nazaj na vrh
abraciano
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Avg, 2014 14:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Feb 2012 22:40

Pozdravljeni.

ali ima podjetje (Item d.o.o.) ki pošilja račun za 60€ (pavšal) pravno podlago za to?

Jaz sem naročil blago pri katerem ni nikjer pisalo da je ponaredek in sem bil s strani prodajalca s tem zaveden. To podjetje je ugotovilo (na podlgi slik) da je blago ponarejeno in jaz morem zdaj njim placati stroške uničenja, dejansko pa blago uniči in skladišči carina.

Prosim za pojasnilo, saj nisem prepričan ali podjetje deluje v skadu z zakoni.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu