Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  Viza za zeno katera zivi v Sloveniji in ima Crnogorsko drzav
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
23121977
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Avg, 2014 18:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2014 18:40

Moje ime je Matej Munda, sem drzavljan republike Slovenije.
Delam kot programer v avtoidustriji in z tega razloga potujem po Evropski uniji in tudi izven.

Projekt, ki ga izvajam sedaj se nahaja v Veliki Britaniji ( Solihull - LANDROVER )
Za projekt sem vedel 2 meseca pred zacetkom, z tega razloga sva z zeno Munda Andreja uredila pravne formalnosti glede potovanja v Veliko Britanijo.
Na obcini v Ptuju so nama dali navodila, kaj je potrebno za potovanje po Evropski Uniji.
Za pridobitev prebivalisca v Sloveniji sva z zeno potrebovala :

- prebivalisce v sloveniji (podpisnik)
- moji dohodki
- porocni list
- veljaven biometricni potni list z novim Druzinskim priimkom ( Munda)
- dokazilo o nekaznovanosti iz Crne Gore

Po vsej oddani dokumentaciji je zena prejela kartico za prebivanje v Sloveniji z njo in veljavnim potnim listom je bilo receno da lahko vstopiva v vse drzave evropske unije.

9.8.2014 sva zacela let iz Beograda ( letalisce Nikola Tesla ) kjer so videli potovanje destinacije in nama po pregledu dokumentov izdali letalsko karto.
Let je bil preko Munhena za Birmingheim.
Pri vstopu na letalo za Birmingheim pa so moji zeni zavrnili vstop z strani Britanske varnostne sluzbe katera preverja potne liste.
Gospoda kateri naju je zavrnil sem zaprosil za identifikacijsko stevilko mi je ni dal, pokazal mi je samo brosko katero je imel pripeto na suknjicu in na kateri je pisalo podjetje za katerega je zaposlen. (AirServ DOKCHECK f. LUFTHANSA)
Moja zena govori angleski jezik pasivno nemskega pa zal ne, zato sem se odlocil da ji pomagam pri nastali situaciji ( govorim aktivno nemski in angleski jezik)

Vrnila sva se po nasvet k letalskemu prevozniku Lufthanzi, kateri nama ni mogel pomagat, ker nima vpliva na varnostno sluzbo katera naju je zavrnila.
Preuredili so nama let, meni za London, zeni za Beograd...
Gospodje policisti z nemske policije so nama pomagali na vse mozne nacine da bi lahko nadaljevala zacrtano pot. Na postaji so se vsi strinjali da bi lahko nadaljevala pot. Poklicali so vse odgovorne katere so lahko ampak brez uspeha ( 2 uri). Opravicili so se da nama niso mogli pomagat,... pohvalno za njihov trud.
Iz Londona sem moral nadaljevati pot za Birmingheim z taxijem ( 180 funtov) ker ni bilo vlaka in ne avtobusa. Z taxijem sem prispel ob 5 uri zjutraj na delo,...
Moja zena je v Beogradu omedlela zaradi stresa,....

Naslednji dan sem zacel iskat kaj je slo narobe.
Klic na Ptujsko obcino, gospa (zelo prijazna) mi ni vedela odgovorit zakaj je bilo potovanje zavrnjeno, svetovala mi je naj se obrnem na ambasado Velike Britanije v Ljubljani.
Ambasada v Ljubljani, ambasadorju razlozim vse kaj se mi je zgodilo in on mi pove da mora imet zena vizo za katero se caka minimalno 1 mesec, za katero mora placat in da ambasada v Sloveniji vec ne izdaja vize, ampak podjetje Teleperformance .Ni imel telefonske stevilke tega podjetja ampak samo internetni naslov.
Po dolgem iskanju telefonske stevilke tega podjetja in po 3 dneh neuspelega klicanja, sem poklical na ambasado republike Slovenije v Londonu.
Gospod mi je res pomagal in mi razlozil katere so moje pravice in kje na spletu jih lahko najdem.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SL/ALL/?uri=CELEX:32004L0038
Po prebranih zakonih na tej strani sem se zopet obrnil na ambasado Velike Britanije v Sloveniji. Odgovor glede vize je bil isti (Ni imel telefonske stevilke tega podjetja ampak samo internetni naslov) in da ambasada Velike Britanije v Sloveniji ne izdaja vizumov,???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu