Avtor Sporočilo
<  Davčno pravo  ~  plačevanje z gotovino - mejni znesek 420 eur...
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
leroyas
PrispevekObjavljeno: Sob 11 Okt, 2014 14:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2010 8:21

Pozdravljeni,

Lotil sem se priprave navodil okrog blagajne, sprejema gotovine in nepričakovano naletel na težave...niso mi jasne zadeve okrog meje 420 eur Sad

Ker bi radi razčistili probleme na katere naletimo, ko želi pravna oseba plačati znesek, ki je višji od 420 eur, vas prosim za pomoč.

Da bi bilo vprašanje kar se da jasno, bom uporabil opisni način:

1. PRAVNA OSEBA pride na blagajno in želi plačati z več kot 420 eur za eno dobavo oziroma eno opravo storitve.
Ker po zakonu pravna oseba ne sme plačevati z gotovino zneske višje od 420 eur, opozorim pravno osebo,
da je v prekršku, vendar če vztraja vzamem denar. Mi namreč nismo v prekršku, pravna oseba je. Za nas je popolnoma varno vzeti
tudi višji znesek od 420 eur, vendar dobronamerno opozorilo je na mestu. Če pa vztraja pri plačilu , pa mu ugodimo..

2. ENA DOBAVA oz. OPRAVA STORITEV: tu je problem pri razumevanju.. Naprimer mesečne najemnine - razumem kot da je
najemnina za mesec avgust ena oprava, najemnina za mesec september pa druga. Bi to držalo? Kakšen kriterij naj uporabim pri razumevanju tega pojma? (Pravni osebi bi na podlagi tega in prejšnjega razumevanja dovolil, da za vsak mesec plača z gotovino 420 eur..za štiri mesece, torej bi prevzel 1680 eur gotovine...)

Podoben problem predstavlja npr. uporaba prostora tri ure prvi teden in potem čez tri tedne zopet. Ali je to potem ena oprava? Kako naj razmišljam, da bom znal oceniti pravilno in da ne bo kdo rekel, da je to drobljenje računov?

3. FIZIČNA OSEBA lahko plača z gotovino brez omejitve 420 eur, vse do 5000 eur..

4. KDAJ NISMO V PREKRŠKU NE MI, NE PRAVNA OSEBA - sam sem mnenja namreč, da če izstavimo račun za npr. 800 eur pravni osebi za eno opravo storitve, lahko pravna oseba plača znesek v višini 420 eur z gotovino na blagajni, ostanek pa se mora plačati dokončno z nakazilom na trr (kartico..)... Pri tej trditvi je veliko nasprotnih menj. Rad bi vedel zasigurno. Pri tem pa mi lahko pomagate le vi.

Vemo, da tudi pri plačevanju z gotovino ne sme priti do drobljenja npr. danes 420, jutri preostanek; problem je v tem, ali se sme vzeti tistih 420 eur in pustiti preostanek odprt, ter samo razumevanje ene oprave storitve, ene dobave..

Hvala vam za pomoč! Če veš kako, je dosti lepše delati..Stranke tudi začutijo nevednost..Sedaj gremo na varno in ščitimo nas in stranke, ne vzamemo gotovine, če je zadeva nejasna. Mogoče pa bi lahko...

aleks

p.s.
..smo pa proučevali spodnje razlage, ampak se nismo mogli uskladiti ne med sabo in ne s plačniki..Zdaj bo pa lahko vse razjasnjeno
http://www.durs.gov.si/si/zakonodaja_in ... ke_racune/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leroyas
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Okt, 2014 13:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2010 8:21

..zgornja povezava ni v celoti izpisana, se pa najde vsebina, če se skopira spodnje besedilo v google...pa ni dovolj jasno, da bi si lahko pomagal pri iskanju odgovorov..

VPRAŠANJA IN ODGOVORI V ZVEZI S SPREMENJENIM PRAVILNIKOM O IZVAJANJU ZAKONA O DAVČNEM POSTOPKU – OBVEZNOST NAKAZOVANJA PLAČIL ZA DOBAVLJENO BLAGO IN OPRAVLJENE STORITVE TER DRUGA PLAČILA NA TRANSAKCIJSKE RAČUNE
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Okt, 2014 21:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

če ti on noče nakazat in ti da denar greš ti z denarjem na banko in nakažeš plačaš svoj račun
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Davčno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu