Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  Podvajanje računov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
atia
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Feb, 2015 19:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2013 14:55

Spoštovani,
ker ne vem več kaj naj sploh plačujem, se obračam na vas. Upravnik stanovanjske družbe pošilja račune maminemu nečaku in meni. Da pojasnim. Po pokojni mami sem podedovala majhno garsonjero v kateri ves čas biva mamin nečak, ki je hud invalid in socialno ogrožena oseba. Vsa leta je sam skrbel in plačeval vse račune. Mami ni nikoli plačeval najemnine, saj mu je mama dobrohotno odstopila stanovanje v uporabo. Zadnjih 5 let nečak ni več plačeval račune stanovanjskemu upravitelju, ker je finančno nezmožen, plačeval je pa vse druge račune (elektriko, vodo...). Od maja 2014 sem lastnica stanovanja. Stanovanjsko podjetje je poslalo meni kot lastnici zadnje tri račune. Obiskala sem maminega nečaka in ugotovila, da je račun za november 2014 omenjeni gospod plačal stanovanjskemu podjetju, pa so vseeno meni poslali njegov račun. Pri tem sta se seveda računa razlikovala, saj je na njegovem vsota 18, 68 eurov, na mojem pa 16,76 eurov. Ko sem upravitelja stanovanj o tem obvestila, me je zavrnil in mi poslal sledeči zapis - citiram -Računov ne podvajamo ampak zgolj ločimo na lastniške stroške, ki jih je dolžan plačevati LASTNIK in uporabniške stroške, ki jih plačuje UPORABNIK STANOVANJA, kot to določa Stanovanjski zakon. Poleg tega so me še opozorili, da sem subsidiarno odgovorna za vse neplačane račune.
Zdaj mi ni več jasno, kako in zakaj moram plačevati nekaj kar plačuje uporabnik. Ali so res mesečni stroški za tekočo uporabo (čiščenje stopnišča, menjava žarnice...) tako visoki, da plača uporabnik skoraj 19 eurov, jaz pa še 16. Ali ni bilo vedno tako, da če plačuje vse uporabnik, se ne terja od lastnika? Pošiljam še en citat -Predlagam, vam da z g. XY rešite plačevanje računov v izogib nadaljnjim sodnim izterjavam in uveljavljanju subsidiarnega plačila s strani lastnika.
Ali mi lahko prosim kaj od tega pojasnite, saj imam občutek, da za isto stvar plačujeva oba.
Kaj pa neplačani računi za nazaj - od kdaj me lahko terjajo za plačilo in ali me sploh lahko, saj je čiščenje stopnišča, menjava žarnice, morebitno popravilo dvigala in podobno sprotna uporaba tistega ki tam biva. Kam spadajo stroški za stanovanjski sklad, katere enostavno pripišejo obema na račun?
Zahvaljujem se vam za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atia
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Feb, 2015 0:49  Odgovori s citatom

Kaj res ni nikogar, ki bi mi lahko odgovoril na vprašanje? Nujno bi potrebovala odgovor. Prosim.
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Feb, 2015 14:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Če je nujno, so zato plačani pravni strokovnjaki, gre se k njim, pove problem in plača po dogovoru. Vzemi v roke stanovanjski zakonik in preštudiraj relevantne člene, če še kaj ne bo jasno, pridi z dodatnimi vprašanji nazaj.

atia
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Feb, 2015 16:35  Odgovori s citatom

Spoštovani,
vsekakor hvala za izčrpen odgovor. Sem ga zelo vesela. Le spomniti se ne morem od kje se poznava, glede na to, da sva na ti.
Nazaj na vrh
Arwen
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Feb, 2015 0:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Apr 2005 16:17

Predlagam, da natančno preverite katere postavke so obračunane na vaših računih in kateri na računih maminega nečaka (zgolj na podlagi končnih zneskov boste to težko ugotovili).

Prispevki za rezervni sklad vedno bremenijo lastnika.
Nazaj na vrh
atia
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Feb, 2015 0:01  Odgovori s citatom

Spoštovani,
zahvaljujem se vam za odgovor.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo