Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  zapleti pri nakupu kmetijskega zemljišča
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
purki
PrispevekObjavljeno: Sob 16 Maj, 2015 14:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2015 16:41

Pozdravljeni!
Kupiti nameravam sosednjo kmetijo, vendar se je sedaj močno zapletlo pri prodaji. Prodajalci so se odločili za prodajo zemljišča že pred časom, vendar se je zataknilo glede višine kupnine. Dobili so kupca, s katerim so se dogovorili za postopek prodaje preko odvetnika.
Na razpisano ponudbo na UE smo se prijavili: dogovorjeni kupec kot drug kmet, soseda kot kmet mejaš in jaz kot kmet mejaš. Vlogo za odobritev pravnega posla pa sva vložila: predvideni kupec in jaz. Priložil sem tudi odločbo o statusu kmeta za to leto.
Sledila je ustna obravnava, na kateri je bilo ugotovljeno da imam predkupno pravico. Odvetnik, ki zastopa prodajalce ter dogovorjenega kupca, pa je na naroku postavil naslednje pogoje:
- da se celotno kupnino plačm 3 dni pred overovitvijo pogodbe, saj se šteje da je pogodba sklenjena z dnem sprejema ponudbe
- da plačam vse stroške prodaje (davek na promet z nepremičninami, davek na dobiček in še njegovo pogodbo), čeprav na ponudbi le-to ni bilo zahtevano
Upravna enota pa je določila, da naj odvetnik v osmih dneh posreduje podpisano pogodbo s strani prvega kupca in prodajalcev.
Odvetnika sem pozval, naj mi pošlje pogodbo v pregled, vendar to ni storil. Zato tudi jaz nisem plačal kupnine na fiduciarni račun odvetnika, ki je bil naveden na naroku.
Problem pri tem pa je, ker sem jaz nameraval najeti stanovanjski kredit za nakup te nepremičnine. Poleg kmetijskega zemljišča se prodaja tudi stara hiša ter gospodarsko poslopje. Tekom postopka sem se na banki dogovoril za posojilo v znesku kupnine kot je bila navedena na ponudbi.
Ker odvetnik in prodajalci zahtevajo, da se kupnina plača preden je pogodba sestavljena ter da plačam še vse dajatve, kredita žal ne morem najeti in posledično ne morem izpolniti zahtev iz naroka.
Očitno je vse napeljano tako, da se pogodba sklene z dogovorjenim kupcem. Ker postaja cel postopek prodaje nepošten me zanima, ali se je sploh smiselno še boriti. Bojim se namreč, da čeprav nakažem celotno kupnino na fiduciarni račun, na koncu ne kupim nič, saj prodajalci z menoj ne želijo podpisati pogodbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Ned 17 Maj, 2015 12:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Boš pa tožbo vložil, če te zafrkavajo.

PrispevekObjavljeno: Ned 17 Maj, 2015 16:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2015 16:41

fan2 je napisal/a:
Boš pa tožbo vložil, če te zafrkavajo.

Noja, situacijo bi rad rešil sedaj, ko je postopek še na UE. Kot pravim, sem prvi v vrstnem redu za nakup, pogodbe pa nisem dobil. Vse kar imam je račun, kamor naj denar nakažem. Denarja nimam dovolj, banka pa zahteva pogodbo. Sem v slepi ulici, ker sam nimam celotnega zneska kupnine in prodajalci, odvetnik in predvideni kupec to izkoriščajo.
Očitno so me izigrali in bodo za predvidenega kupca pogoji dosti milejši, kot za mene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu