Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  lastnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
luns
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Maj, 2015 9:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 8:29

Moj oče in mait sta se poročila pred 40 leti.Mati se je preselila k očetu na kmetijo,kasneje sta naredila veliko hišo,kmetijo in gospodarsko poslopje kjer je imel oče obrt.Mati je bila doma kot gospodinja,oče pa je imel dopolnilno dejavnost na kmetiji-sp.
Nas otrok je šest.Mati od očeta zahteva polovico vsega premoženja in želi z njim početi kar hoče(zapravlja).Oče pa želi del poslopij dati bratu,da si v njih oredi stanovanje in dejavnost-to pa mu mati preprečuje in pravi da je njeno.Dejavnost je oče zaradi gospodarskih težav zapru in se opokojiv.
Mati zahteva sedaj od očeta polovico vsega kar je na kmetiji(zemljišča,gozdove,poslopja,hiše,...).S tem pa onemogoča,da bi si brat lahko orediv življenje,nadeljeval s kmetijo,...
Z očetom živita skupaj,toda nanj vsakodnevno izvaja pritiske,...
Ostali otroci se bojimo,da bo mati vse premoženje zapravila in da bomo mi ostali praznih rok.Ona pravi da od njene polovice nebo dobil nihče nič.
Oče in brat morata sama opravljati s kmetijo,ona pa samo zapravlja,celo penzijo vzame očetu in vse kar pride od kmetije.
Oče se mi zelo smili,z brati in sestrami se dobro razumemo,razen s eno ki pa sodeluje s mati s katero skupaj kujeta zaroto.
Ali lahko sploh kdo od nas otrok pričakuje kaj od dediščine.Starejša sestra je dobila zemljo na kateri je zgradila hišo.Mlajša,ki drži z mati pa kujeta načrt,kako bosta vse prodali,da bomo ostali ostali brez.
Meni je tudi oče obljubil zemljišče na kateri bi zidal,pa mati ne dovoli-češ je njeno.
Mati je na kmetijo kot doto prinesla le dva manjša pašnika,ostalo pa je oče podedoval po svojih starših.

lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Maj, 2015 9:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Koliko so pa mati in oča stari? Mogoče bi se dalo spraviti pod skrbništvo (oba)? Zdaj, če je oče formalno lastnik vsega, mati potem ne more njegovih nepremičnin odsvajati ne. Jaz bi se malo pomenil z njo na očetovem in bratovem mestu, če pa ne bo nič, pa bi jo lepo mirno nagnal, pa naj se tožbari, če ima denar.

luns
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Maj, 2015 10:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 8:29

jezdec00 je napisal/a:
Koliko so pa mati in oča stari? Mogoče bi se dalo spraviti pod skrbništvo (oba)? Zdaj, če je oče formalno lastnik vsega, mati potem ne more njegovih nepremičnin odsvajati ne. Jaz bi se malo pomenil z njo na očetovem in bratovem mestu, če pa ne bo nič, pa bi jo lepo mirno nagnal, pa naj se tožbari, če ima denar.

oče ima 75 mati pa 65 let
Nazaj na vrh
marjanca
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Maj, 2015 20:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2005 19:35

Polovice ne more zahtevati, ker kmetija ni njuna skupna last - nista je skupaj kupila in gradila na njej. Dejansko lahko zahteva samo kolikor je kmetija z njenim vložkom dobila na vrednosti. In tako kot je napisal že jezdec00: naj se tožari, če ima denar.

Štala bo, če oče umre pred njo in bo dejansko postala solastnica z vami ... Na očetovem mestu, bi premoženje s pogodbo o dosmrtnem preživljanju razdelila med otroke, potem pa tako kot je bilo rečeno že prej, naj se mati tožari, če želi.

LP
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Čet 28 Maj, 2015 22:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

oče naj kmetijo prepiše sinu, ki jo želi obdelovati. Če ta sin še ni star 40 let bi lahko kandidiral za sredstva za prevzem kmetije. Seveda so določeni pogoji, ki jih je treba ispolnjevati.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu