Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Delo izven delovnega časa in kršitev delovnega razmerja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
upwind7
PrispevekObjavljeno: Pon 08 Jun, 2015 17:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 19:58

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč oziroma mnenje.

Bil sem delavec na nekem projektu, ki je bil zelo zahteven. Že v startu je bilo premalo ljudi alociranih za ta projekt zato je bilo dela ogromno.

Svoje delo sem opravljal zelo vesto, sedaj se je izkazalo da celo preveč vestno.
Vsaj 3x tedensko sem delal za projekt še v večernem in nočnem času. V času projetka sem bil dvakrat v staležu (enkrat za sebe (par dni) in enkrat za otroka (par dni). V tem času sem sem zaradi zahtev vodstva delal v večernih urah kar nekaj ur, ki mi jih je podjetje izplačalo.

Sedaj sem dobil s strani podjetja obvestilo, da sem s tem kršil delovno zakonodajo, ker sem delal v času staleža, zahtevajo vračilo nekaj € denarja in kar je še bolj čudno, podali so predlog, da se me razreši s sedanjega delovnega mesta. Namreč zaradi zelo dobrega dela na tem projektu sem dobil priložnost za napredovanje, kar pa sedaj vidim, da očitno ni bila pametna poteza, da sem le tega sprejel.

Boli me to, da sem sedaj jaz kot delavec največji zločinec, ker sem delal za dobro podjetja, ker je podjetje to od mene zahtevalo in to se mi ne zdi prav. Vodja in direktor, sta mi potrdila tistih nekaj ur, podjetje se je s tem strinjalo, sedaj pa takole.

Ne vem kaj naj naredim, ker vem, da nisem naredil nobene škode, delal sem zato, ker so od mene to zahtevali, vedo, da je bilo na projektu premalo ljudi in te zahteve nisem mogel odkloniti (saj bi zagotovo drugače dobil odpoved, saj vemo kako gredo te zadeve.

Kaj lahko sploh storim? Na jok mi gre že cel dan, ker se počutim povsem nemočnega.

Hvala za vsak nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tinkopolovinko
PrispevekObjavljeno: Pon 08 Jun, 2015 19:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 11:28

Pozdravljen,

mislim da gre za zelo nenavadno situacijo, ki meji na kršitev določil ZDR-1 s strani podjetja.

Za tak primer svetujem sestanek pri delodajalcu, ki nas se ga udeleži tudi vaš odvetnik (lahko se tudi midva dogovoriva). Prepričan sem, da se bo po tem sprenevedanje delodajalca prenehalo.

Lep pozdrav,
Andrej

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu