Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Nateg s strani zavarovalnice?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vretenčarka
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Jun, 2015 16:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2015 15:50

Pozdrav! Prosim za nasvete - pred 2 in pol letoma sem se v službi poškodovala-padla na mokri podlagi ( sem vzgojiteljica) in mi je poškodovalo medvretenčni ploščici, da sta bili potrebni 2 operaciji. Zdaj sem invalid.
Ko sem se obrnila na odv.družbo Planinšec, mi je bilo zatrjeno, da je stvar brez možnosti zavrnitve - gladek in jasen primer in je vložil zahtevek za odškodnino ( odgovornost delodajalca), so mi na zavarovalnici gladko zavrnili. Tudi pritožba ni nič pomagala. Planinšec mi je tožbo odsvetoval.
Torej me zanima-je možno, da me "obtožujejo" malomarnosti oz. opustitve dela, ker nisem videla na tleh polite vode ( ki je prozorna!!!) v igralnici med delom z otroki? Meni se to zdi za lase privlečeno. Saj ne morem stat 8 ur pri umivalniku in pazit na izpust vode?!
Kaj mi predlagate? Naj res najdem dobrega odvetnika in tožim zavarovalnico ali ne? Nočem namreč obubožat zaradi ogromnih sodnih stroškov in na koncu ostat praznih rok.
Hvala vsem Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Jun, 2015 16:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Ne vem, kaj je govoril Planinšec, vendar mokra tla so daleč od nevarne stvari.

Zavarovalnica se je pač postavila na stališče, da bi vsak moral videti lužo (kar je spet malenkost čudno, ker to ne more veljati v vseh primerih). Voda je res prozorna, res pa je tudi, da se od vode svetloba specifično odbija.

PrispevekObjavljeno: Tor 16 Jun, 2015 18:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2015 15:50

Če mokra tla ne veljajo za nevarna - zakaj potem v trgovinah, avlah, bazenih,... rumeni znaki POZOR, MOKRA TLA?
Poleg tega, če delaš (z otroki ali kje drugje) , ne gledaš ves čas pod noge ali bo kje kaka luža ali ne. Tla so bila pa tudi iz sijajnega linoleja, tako da je videt mokroto na takih tleh itak nemogoče. Šele ko sediš v njej, veš, da je tam luža Razz .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu