Avtor Sporočilo
<  Davčno pravo  ~  Davek ob prodaji/zamenjavi stanovanja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Mimica
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Okt, 2015 14:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2015 13:03

Pozdravljeni! Brat ima v lasti stanovanje, ki ga je dobil po babici. Ni šlo za dedovanje, ampak smo se po njeni smrti dogovorili, da on izplača strica (vzel je kredit za to). Stric mu je nato svoj delež prepisal. Jaz pa sem se dedovanju odpovedala (ker živim pri partnerju). Babičina želja je sicer bila, da bi stanovanje dobila po njeni smrti jaz, a smo se zmenili, da ga raje prevzame brat, ker mene stric zaradi omenjene babičine želje že od malega ne mara. Stanovanje stoji ne elitni (turistični) lokaciji na obali, a je trenutno prazno in nekoriščeno. Potrebno bi ga bilo le nekoliko obnoviti. Občina je tudi delni lastnik stavbe v kateri se nahaja stanovanje. Interes občine je, da bi se stavbo zrušilo in na njeni lokaciji zgradilo nov objekt. Stanovalcem - lastnikom so ponudili v zameno nadomestna stanovanja, a bi moral brat v tem primeru plačati 20% davek zaradi prodaje, razen, če se za 3 leta prijavi in biva v babičinem (svojem) stanovanju. Potem obdobju naj bi bil davka oproščen oz. bi ta znašal le še 2%. Sedaj so 3 leta že mimo, stanovanje pa je še vedno prazno in neobnovljeno, primernega stanovanja za zamenjavo tudi še ni oz. ne ve se kdaj bo, usoda stavbe tudi ni jasna (o tem se dogovarja predvsem oče). Da ne bi stanovanje še naprej propadalo in ostajalo nekoriščeno sem se ponudila, da ga na lastne stroške obnovim, občasno koristim zase in tudi oddajam ali rednim podnajemnikom ali pa čez sezono turistom, da bi imeli vsaj nekaj od tega. Oče pa trdi, da se v to ne splača spuščat, da v primeru oddajanja, oprostitev 20% davka ob prodaji po 3 letih ne velja, če bi se v tem času našlo stanovanje za zamenjavo. Pravi, da je bolje čakat. Po drugih informacijah pa naj bi bil davek po 3 letih samo še 2% ob prodaji oz. zamenjavi, tudi če se stanovanje oddaja. Kaj je res?
Hvala. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Davčno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu