Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Zavarovalnica odklonila zahtevek - kakovost goriva Petrol
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
PrimozHo
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Nov, 2015 10:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2015 9:51

Zanima me, kaj lahko naredim sedaj, ko je Zavarovalnica Triglav odklonila zahtevo za povračilo škode, ki je nastala po tem, ko sem točil gorivo na BS Petrol.
Takoj po točenju goriva se je namreč prižgala opozorilna lučka za vodo v filtru goriva in avto je crknil že na bencinskem servisu. Takoj sem izpolnil reklamacijski zahtevek in ga oddal na BS. Avto je vlečna služba odpeljala na servis, kjer so ugotovili, da je težava v gorivu in mi tudi dali vzorec. Klical sem na Petrol, ki je tudi poslal svojega zastopnika, ki je vzel vzorec. Na zavarovalnico sem vložil zahtevo za povrnitev škode iz naslova zavarovanja odgovornosti. Zavarovalnica je poslala še svojega cenilca, ki je tudi ocenil škodo. Vozilo so mi nato popravili. Na zavarovalnico sem odnesel račun za servis (410€) in račun za tank goriva(50€). Po približno tednu dni sem od zavarovalnice dobil odklonitev zahtevka v katerem je navedeno, da Petrol redno spremlja in zagotavlja ustrezno kakovost goriva in da je bilo iz tega rezervoarja v tem času natočeno okoli 17000l goriva in ni bilo druge reklamacije. Nikjer niso omenjeni rezultati meritev vzorcev, ki naj bi jih vzeli iz ročke in iz mojega avtomobila.
Avto je redno servisiran na uradnem servisu, gorivo večinoma točim na Petrolu.
Kaj lahko naredim sedaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Nov, 2015 10:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Greš do odvetnika?

Najprej opozorilo pred tožbo, potem tožba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu