Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Zaprosilo za posredovanje podatkov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nekdo111
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Dec, 2015 21:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2014 9:10

Spoštovani,

Od Finančne uprave Republike Slovenije sem danes prejel zaprosilo za posredovanje podatkov. Vendar je že sam način zaprosila malce nenavaden, saj mi je bil poslan kar preko elektronske pošte, v zaprosilo pa je naveden rok, da je potrebno podatke posredovati v roku 5 dni od prejema tega dopisa. Zanima me, na kakšen način se lahko tu sploh ugotavlja datum in čas prejema dopisa, saj je le ta poslan po elektronski pošti.

Imam pa tudi težavo s samo vsebino zaproosila. Sem namreč izseljenec iz Republike Slovenije,s stalnim naslovom prebivališča v Avstriji. V Sloveniji nimam ne začasnega prebivališča, ne davčne številke, niti statusa rezidenta, niti zdravstvenega ali socialnega zavarovanja.

Finančna uprava RS, natančneje Finančni urad Murska Sobota zahteva, da jim v roku 5 dni poosredujem izjavo in dokazilo ali imam v Avstriji, kjer imam stalno prebivališče, registrirano dejavnost obratovanja spletnih portalov oz. dejavnost oglaševanja.

Gre namreč za spletno stran iskanja varstvo otrok, ki uporabnikom omogoča da najdejo drug drugega, torej tisti, ki varstvo za svojega otroka iščejo in tisti ki ga ponujajo. Sicer pa nisem pravna oseba, temveč zgolj posameznik, spletna stran pa je poovsem brezplačna in ne prinaša nobenega dobička, kvečjemu stroške letnega gostovanja spletne strani ter letna registracija domene. Spletna stran ter domena je prev tako registrirana v tujini.

Zanima me, ali ima Finančni urad RS sploh jurisdikcijo oziroma pravno podlago zahtevati takšna dokazila od nerezidentov Republike Slovenije?

Ali je potrebno v Avstriji takšne (oglaševalske) spletne strani na katerih so ponudbe tretjih oseb kakorkoli registrirati?

Će v naprej se vam prav lepo zahvaljujem za pomoč.

Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu